I.T.F.   EITF   ČSTV MŠMT ČR
Český svaz Taekwon-Do ITF
Vítejte na stránkách moderního umění sebeobrany a jednoho z úspěšných českých sportovních odvětví

Bulletin č. 03 / 2010 další čísla bulletinu ...


Brandýs nad Labem, 24. - 27.6.2010
Soustředění sportovní reprezentace svazu v taekwondu ITF

foto
Fotogalerie


Frýdek Místek, 25.6.2010
Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek má nového předsedu!

foto Po nečekaném červnovém odchodu předchozího předsedy Miroslava Sýkory (4. dan) si konference školy dne 23.6.2010 zvolila ze svých řad nového statutárního zástupce. Předsedou školy Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek se jednohlasně stal charizmatický guru místeckého (a metylovského) taekwonda Kamil Vyvial (2. dan), který se po mnoha letech skromného odmítání nominace do vedení školy rozhodl k radosti členů funkci přijmout.

Kamil Vyvial je momentálně služebně nejstarším aktivně působícím členem TKDFM a byl i jeho prvním zástupcem v reprezentaci, pod jeho vedením se také závodní tým TKDFM stal v roce 2000 nejúspěšnější školou svazu. Kamil vychovával většinu ze současných trenérů a asistentů působících v naší škole, a proto víme, že bude výbornou reprezentací TKDFM, která bude zásady taekwonda propagovat ne slovy, ale vlastními činy.

Ostatní členové výkonného výboru TKDFM setrvávají ve svých funkcích a jsou rozhodnuti dále pracovat ve prospěch školy, stejně jako mnoho řadových členů, kteří nabídli své služby stran pomoci s tréninky, exhibicemi, propagací a zajištěním sponzorů.

Jménem členů naší školy a jejího vedení děkujeme Mirkovi Sýkorovi za dlouholetou spolupráci, za vedení oddílu a za cenné zkušenosti, které bychom bez něj nenabyli a které chceme v budoucnu využívat ku prospěchu Školy. Nezapomeneme na dobu, kdy nás provázel cestou DO a kdy jsme společně vytvářeli úspěšnou a stabilní základnu školy Taekwon-do ITF Frýdek-Místek. Přejeme hodně úspěchů na samostatné životní cestě.

Výkonný výbor TKDFM


Praha, 23.6.2010
Soutěžní oddělení informuje o změnách v soutěžích od roku 2011

Na základě dlouhodobého sledování národních soutěží, ale i mezinárodních trendů doporučilo oddělení soutěží ve spolupráci s komisí rozhodčích Radě svazu následující změny, které vejdou v platnost od 1. ledna 2011 :

 1. Technické sestavy černých pásků : Všechny kategorie držitelů technických stupňů DAN budou na Mistrovství Čech/Moravy, Czech Openu, setkáních STM a Mistrovství ČR v eliminaci i finále probíhat dle soutěžních pravidel ITF. V praxi to znamená, že soutěžící nejprve zacvičí volitelný tul (u kategorie I. Dan v rozsahu Kwang-Gae až Ge-Baek) a po té bude vylosován/určen povinný (I. Dan = Chon-Ji až Ge-Baek).

 2. Startovné pro týmy : Na soutěžích, kde je i divize týmů (aktuálně Mistrovství ČR) bude zavedeno startovné. Orientační výše startovného bude cca dvojnásobek startovného za jednotlivce. Medailisté v soutěži týmů budou na všech svazových soutěžích odměňováni medailemi.

 3. Otevřenost svazových soutěží : oblastní, územní a republikové soutěže byli až do současnosti svázány restrikcí na oddíly v dané oblasti či území. Od příštího roku doporučujeme pořadatelům oblastních klání otevřít je všem svazovým subjektům bez ohledu na regionální příslušnost. Stejně tak není nezbytné odmítat účast nečlenů Svazu. Stejným způsobem budou otevřeny mistrovství Čech, mistrovství Moravy a Czech Open. Uvedené soutěže můžeme pro budoucí léta chápat jako otevřené šampionáty.
Naproti tomu Mistrovství České republiky zůstane i v dalších letech výhradně svazovou akcí! Pro další informace kontaktujte oddělení soutěží nebo komisi rozhodčích.

Ondřej Vrábel

Plán soutěží a setkání 2010 Plán soutěží a setkání 2011

1. - 2. října 2010 : mistrovství Moravy, Frýdek-Místek

8. - 9. října 2010 : 2. setkání STM, Frýdek-Místek

5. - 7. listopadu 2010 : mistrovství České republiky, Nymburk


25. - 26. března 2011 : mistrovství Čech, Nymburk

8. - 9. dubna 2011 : Czech Open, Nymburk

7. - 8. května 2011 : seminář a 1. setkání STM, Nymburk


Ostrava, 16.6.2010
Technický seminář regionu severní Morava v taekwondu ITF

foto Už popáté v tomto roce se sešli studenti a trenéři škol na severní Moravě na regionálním svazovém technickém semináři. Tento seminář byl naplánován na středu 16. června 2010 do tělocvičny ostravské školy taekwonda ITF IL DONG Ostrava. Seminář sice začal o trochu později, avšak všichni přítomní tak měli čas shlédnout část zkoušek na žákovské stupně kup, které na stejném místě probíhaly předtím.

Hned zkraje semináře proběhlo opakování běžný sebeobranných technik, které se probíraly na předchozích seminářích. Na studentech již bylo vidět v aplikaci těchto technik často zlepšení, avšak stale je potřeba vše znovu a znovu opakovat. Ještě pořád je vidět, že nácviku obecné sebeobrany se studenti nevěnují tolik, kolik by tento nácvik potřeboval. Nicméně posun je již oproti minulosti vidět.

Ve druhé části semináře se studenti zaměřili na nácvik kopu bandae dollyo chagi, a to jako pro praktické použití, tak také pro nácvik do technických sestav. Závěrečnou "lahůdkou" pak byl nácvik pihamyo bandae dollyo chagi (kop s odskokem vzad), a to opět v praktickém použití i v nácviku do sestav.

Věříme, že seminář byl v mnohém opět přínosný. Přes léto si všichni společně můžeme zacvičit na letním kempu. Na severní Moravě pak na měsíc září chystáme další regionální seminář, který bude tentokrát celý zaměřen hlavně pro trenéry a bude se na něm probírat nácvik výuky řízených soubojů a zakladních pohybů. Věříme, že se tam setkáme jak se všemi stávajícími trenéry, tak také s jejich asistenty a ještě více zlepšíme naši výuku taekwonda.

Marek Lazor

Fotogalerie


Velešín, 16.6.2010
Oslavte s námi 20. škola taekwonda ITF ve Velešíně !

foto Vážení vedoucí škol, dovoluji si Vás pozvat na oslavu 20let výročí založení Taekwon-do školy Velešín ITF, která se uskuteční dne 4.9.2010. Budu rád, když svoji přítomnost zpestříte krátkým vystoupením-není to ovšem podmínkou.

Vše podstatné je uvedeno v pozvánce, v příloze, pouze na sobotní dopoledne jednám s TO o zorganizování regionálního semináře, kde by byla možnost ještě na případné secvičení. Společný oběd je zajištěn v restauraci „Na Hřišti“. Večer vyvrcholí taneční zábavou , kde bude hrát místní blues-rocková skupina „Fontanela“ až do ranních hodin.

Co se týká ubytování ,je možno se obrátit přímo na mou osobu tel. 739 014 126, nebo se poohlédnout po místních penzionech. Vše záleží na počtu osob, nejlacinější ubytování je v střední odborné škole 250,- Kč/osobu.

Těšíme se na Vás !

Milan Prokeš


technické odd., 11.6.2010
Příručka kopů v technických sestavách

foto Technické oddělení svazu pro Vás všechny připravilo drobnou příručku týkající se kopů v technických setavách. Příručka má sloužit pro ujasnění, jak se mají chovat ruce při jednotlivých kopech ve vzorech a do jakého pásma má příslušný kop mířit.

Vychází z textových popisů vzorů v encyklopedii taekwonda. Pokud v textovém popisu není pozice rukou uvedena, odkazuje se na fotografii této techniky v encyklopedii.

Věříme, že Vám i tato brožurka pomůže ve Vaší další přípravě i běžném tréninku. Stáhnout si ji můžete z níže úmítěného odkazu, nebo ze stránky technického oddělení.

Pokud máte nápady či náměty na další příručky, nebojte se kontaktovat technické oddělení e-mailem, nebo v diskuzním fóru.

Vladimír Laš, technické odd.

Příručka


Senožaty, 27.5.2010
Den nejen s policií ČR pro dětský domov v Senožatech

foto Celá akce se uskutečnila ve čtvrtek 27. května 2010 v Nymburku. Záštitu nad akcí převzala kancelář policejního prezidenta Policejního prezidia ČR a Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Organizačně akci zajišťoval územní odbor Nymburk ve spolupráci s odborem mezinárodních vztahů kanceláře policejního prezidenta. Kromě velkého počtu policejních útvarů se na bohatém programu podílel také Hasičský záchranný sbor ČR.

V rámci programu se dětem představilo například policejní Poříční oddělení Labe. Policisté dětem ukázali technické vybavení, ale také praktickou ukázku zásahu potápěčů a policejního člunu. Svoji činnost představili také středočeští policejní kynologové. Nejenže dětem vysvětlili význam policejní kynologie, ukázali ale také výcvik a dovednosti služebního psa. Na setkání s policií nechyběla ani prezentace dopravní, pořádkové a kriminální policie nebo pyrotechnické služby. Také tyto útvary představily dětem vybavení, které při své činnosti využívají, a to včetně výstroje a výzbroje. Přehlédnout děti nemohly ani policejní motocykl Yamaha FZ 6 nebo policejní VW Passat využívaný na dálničním oddělení. Velmi zajímavá byla také ukázka daktyloskopie nymburských kriminalistických techniků. Prezentaci policejních činností doplnila také ukázka vybavení a techniky nymburských hasičů.

Do programu se aktivně zapojily i samotné děti. Za odměnu hostitelům a organizátorům předvedly vlastní hudebně-taneční vystoupení. Na jejich představení navázaly ukázky oddílů Taekwon-do I.T.F. Hwa-rang a Sabom, které pod záštitou šéfa národní reprezentace Jaroslava Vomáčky vedly kpt. Mgr. Ludmila Gerlichová z oddílu Hwa-rang a vicemistryně Evropy Aneta Procházková z oddílu Sabom.

Pomyslnou tečkou za Dnem s Policií ČR byl táborák pro všechny zúčastněné s předáváním pamětních listů a společným fotografováním.

plk. Mgr. Kristýna Žákovcová, kpt. Mgr. Jana Hrvolov

Fotogalerie


Brandýs nad Labem, 4.-6.6.2010
Soustředění sportovní reprezentace svazu v taekwondu ITF

foto
Fotogalerie


sekretariát, 1.6.2010
Informace sekretariátu o zrušení pevné telefonní linky

Rádi bychom Vás touto cestu informovali o zrušení pevné telefonní linky č. 257 224 209, a to k 1. 6.2010. O zrušení linky rozhodla Rada svazu na svém posledním zasedání z důvodu nízké vytíženosti a stále vyšších paušálních poplatků.

Nadále zůstávají v platnosti obě mobilní telefonní čísla, a to číslo 604 258 109 na sekretariát svazu (Tomáš Komrska) a číslo 603 302 739 na prezidenta svazu (Martin Zámečník).

Děkujeme za vzetí této změny na vědomí.

Tomáš Komrska


Opava, 29.5.2010
Škola Taekwon-Do ITF Opava a dětský den

foto V sobotu 29.5. se náš oddíl zúčastnil Dne dětí pořádaný Statutarním městem Opavou. Nakonec se počasí vydařilo a tudíž dostala celá akce zelenou. Náš stánek byl hojně navštěvovaným místem. Vše začalo už brzy ráno, kdy jsme museli vyzvednout plakáty, letáčky a nakoupit vše potřebné k přerážení a navíc to vše naaranžovat, aby vše bylo připraveno na druhou hodinu odpolední.

Přes prvotní malé zmatky vše začalo včas a v pořádku. Během 5-ti hodinového bloku jsme široké opavské veřejnosti ukázali, jak umíme kopat, bojovat, bránit se, cvičit sestavy a přerážet. Nejdřív se diváci trochu styděli, ale postupně jsme málem nestíhali nasazovat rukavice a držet vyrážeče pro všechny zájemce. Děti zkoušeli jak umí kopat, dávat správně údery, a nebo jak bolí úder rukavicí do hlavy. Ti nejodvážnější si dokonce zkusili svou sílu na lámání desky. Všichni dostali za odměnu hrst bonbonů.

Myslím, že i děti tak naši členové se dobře bavili a chtěl bych poděkovat všem velkým, malým i nejmenším, kteří přišli a pomohli.

Kamil Tihelka

Fotogalerie


Sklárna u Žihle, 27.7. - 1.8.2010
8. LETNÍ KEMP

foto Vážení taekwondisté, jak již asi všichni víte, toto léto budeme velmi na kempu postrádat našeho mistra Hwanga.

Nicméně aktuálně pro Vás připravujeme s dalšími členy organizačního výboru kempu neméně zajímavý program. Naším hlavním úkolem je na kemp dostat velmi kvalitní učitele. Zlatým hřebem kempu bude jistě osobní účast jiného mistra Hwanga :) Tedy bývalého mistra světa v matsogi Hwang Su-ila (6. dan), který přislíbil účast minimálně na několik prvních dní kempu. Myslím že, pana Hwanga není třeba díky Youtube.com (video s Ri Chol-namem je snad nejstahovanějším ITF klipem) nebo díky postavě Hwaranga v Tekkenu představovat.

Jednáme i s dalšími předními evropskými instruktory z Anglie nebo Holandska. Dále pro Vás připravujeme nové výlety, soutěže atd. atd. O všem Vás budeme průběžně informovat.

S pozdravem "taekwon!" všem letošním kempistům!

Martin Zámečník

Propozice


Sklárna u Žihle, 4. - 6.6.2010
Pozvánka na trenérský víkendový kurz školy Ge-baek Hosin sool

Vážení vedoucí škol, kolegové a přátelé, taekwondisté, předkládám Vám informaci o trenérském víkendu naší školy, na který bych Vás rád pozval.

Trenérský víkend je akce pořádaná dvakrát ročně naší školou již od roku 2002. Je základním stavebním kamenem práce s trenéry, novými trenéry, asistenty a budoucími trenéry a asistenty naší školy. V posledních letech se této akce pravidelně účastní nejen členové dalších škol našeho svazu, ale i taekwondisté z jiných evropských zemí.

Smyslem akce je unifikovat tréninkové metody a techniky současných trenérů, podělit se o nové metody a nápady a hledat a motivovat nové trenéry a asistenty. Výsledkem této cílené snahy je zdaleka největší škola našeho svazu s nejvíce trenéry a cvičebními místy, kde všichni trenéři vyučují na základě stejného konceptu daného především Encyklopedií a upřesněného naším mistrem.

Jako hlavní instruktor akce mám zde také možnost se podělit o bohaté zkušenosti ze seminářů a tréninků s ostatními mistry a velmistry. Účast je omezena 4. kupem a 15 lety (pokud někdo nesplňuje jednu podmínku je možné účastnit se po domluvě). Akce jako taková nejen svoji historií, pravidelností, počtem účastníků je dle mých informací jedinečnou v rámci našeho svazu.

Technické oddělení našeho svazu uznalo žádost o akreditaci tohoto kurzu, takže účast na této akci se bude počítat jako například regionální semináře do počtu hodin nutných na získání trenérských tříd.

Martin Zámečník

Pozvánka


Praha, 25.5.2010
Informace o speciálním trenérském kurzu pro 3. trenérskou třídu

Vážení vedoucí škol, technické oddělení připravilo pro Vás a Vaše studenty „speciální kurz pro trenéry 3.třídy“, který Vám umožní za podstatně kratší dobu umožní získat rovnou 3. trenérskou třídu ze vším, co k ní náleží včetně 1. danu. V současné době je od vydání 4. trenérské třídy minimálně rok čekací doba na 3. trenérskou třídu. Po úspěšném absolvování tohoto speciálního kurzu však můžete obdržet 3. trenérskou třídu již během několika málo měsíců. Navíc nemusíte mít již zmíněnou 4. trenérskou třídu.

Smyslem tohoto kurzu je i tzv. "poslední amnestie" pro ty, kteří doposud nereagovali na trenérské třídy a doposud učí ve svých školách bez trenérských licencí nebo dokonce s barevným páskem. Snahou nového vedení je vše napravit a vyjít vstříc stávajícím i novým zájemcům o výuku a trénink taekwondo ITF.

Všechny podrobnosti máte uvedeny v propozicích. V případě nejasností či k získání podrobnějších informací kontaktujte technické oddělení svazu. Do kurzu máte možnost se přihlásit e-mailem na technicke@taekwondo.cz nově nejpozději do 30. června 2010 a neplatí se žádné speciální kurzovné.

Milan Prokeš

Propozice


Brno, 23.5.2010
Celorepublikový technický seminář v taekwondu ITF

foto Přestože bylo kvůli nepřízni počasí nakonec přesunuto mistrovství Moravy z května na říjen, nezůstal ani třetí květnový víkend bez jiné společné akce taekwondistů. V neděli 23.5.2010 proběhl v Brně již dříve avízovaný celorepublikový svazový technický seminář v taekwondu ITF. Zúčastnilo se ho více jak 80 studentů a instruktorů z většiny českých a moravských škol. Celý seminář byl rozdělen na 2 dvouhodinové praktické části, přičemž tu dopolední vedl sabom Rostislav Kaňka (6. dan) a odpolední pak sabom Martin Zámečník (5. dan). Oba pak měli k ruce ještě několik dalších mezinárodních instruktorů.

Po úvodním nástupu a společné rozcvičce nejprve všichni účastníci odcvičili společně základní 3 technické sestavy Chon-ji, Dan-gun a Do-san. Poté již následovalo rozdělení do 4 skupin dle technických stupňů a nácvik vyšších technických sestav. Protože na seminář přijelo opravdu hodně studentů, obsadily se tak při tomto více jako hodinovém drilovém cvičení hned dvě velké tělocvičny VŠ kolejí. Bylo zajímavé pozorovat, jak studenti nejen cvičí, ale nebojí se se vyučující instruktory zasypávat mnoha dotazy. V závěru první části semináře si studenti ještě vyzkoušeli několik praktických aplikací z matsogi, kde byl kladen hlavní důraz na správné použití techniky vzhledem ke vzdálenosti mezi soupeři.

Po obědě si účastníci semináře vyzkoušeli velké množstí nejrůznějších průpravných cvičení a her jak na pohyblivost, tak na rozvoj síly. Přestože většina cvičení byla náročná, většina studentů se u něj i velmi dobře bavila. V poslední části semináře sabom Martin Zámečník společně s demonstrátory opětovně obsvětlil principy řízených soubojů, tak aby se tato forma výuky nižších technických stupňů co nejvíce přiblížila požadavkům mistra Hwanga. Budeme rádi pokud nám napíšete do svazové diskuze své připomínky k semináři, případně další ohlasy. Technické oddělení svazu připraví do konce letošního roku ještě jeden republikový seminář, kde se všichni můžeme opět vidět a také si společně zacvičit.

Marek Lazor

FotogalerieFotogalerie školy Sonkal


Praha, 15.5.2010
1. kolo oblastní soutěže regionu Praha - SONKAL OPEN 2010

foto Třetí květnová sobota patřila ve sportovní hale na Petřinách opět taekwondistům a jejich soutěži. Dohromady se jich sjelo na 130 a přestože měla soutěž spíše ráz zápolení oddílů z pražského regionu, zavítali do hlavního města i "přespolní". Do bojů zasáhli dva zástupci plzeňské Naramy a rovněž po desítce taekwondistů českobudějovického Tong-Ilu a Taekwondo Academy Slovakia.

Zápolení proběhlo ve čtyřech disciplínách jak je zvykem, ale oproti běžným soutěžím se závodníci v sestavách a sportovním boji se utkali systémem každý s každým. Ve výsledku to za celý soutěžní den vygenerovalo pořádnou porci zápasů.

V jednotlivých věkových skupinách si nejlépe vedli: žáci - Mikuláš Kuna (Silla), 2-0-0 a Petra Schacherlová (Tong-Il), 2-0-0 , junioři Michal Radotínský (Dan-Gun), 1-1-0 a Kristýna Hudková (Sonkal), 2-1-0, senioři Anton Kuznetsov (Silla), 1-1-1 a Jitka Haisová (Silla), 2-0-0. Mezi školami získlala 1. místo pořádající škola Sonkal Praha (12-9-6), před školami Taekwondo Academy Slovakia, (10-5-3) a školou Silla (8-11-5).

Ondřej Vrábel

FotogalerieFotogalerie školy SonkalVýsledková listina


Hatvan, Maďarsko, 15.5.2010
Škola JOOMUK F-Místek na mezinárodních závodech HATVAN OPEN 2010 v Maďarsku

foto V sobotu 15.5.2010 se uskutečnily také za účasti 11 zívodníků oddílu JOOMUK Frýdek Místek tradiční mezinárodní závody v maďarském městě Hatvan. Soutěžilo se v technických sestavách a sportovním boji ve třech věkových kategoriích - žáci, starší žáci a junioři.

Na letošní již osmý ročník přijaly pozvání školy z Čech, Chorvatska, Slovinska, Slovenska, Polska, Rumunska a Maďarska, které přivezly dohromady 210 mladých taekwondistů. Na těchto závodech je vždy vynikající a hlavně bouřlivá atmosféra, kdy se zde veliké oblibě taší hlavně převážně matsogi (sportovní boj). Pro nejlepší v dané kategorii byly připraveny překrásné poháry za první tři místa.

Technické sestavy byly rozděleny do tří výkonostních kategorií, 9 - 5 kup (povinný dan-gun), 4 - 1 kup (povinný yul-gok ) a I. dan ( povinný kwang-gae ).Ve finále poté ještě přibyl volitelný tul. Nutno dodat, že hodnocení rozhodčích v kategorii tul se od minulých ročníku hodně zlepšilo. Nakonec jsme v této disciplíně získali 2 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Sestavy byly úspěšně za námi a už na nás čekaly zápasy v matsogi. V systému každý s každým vybojovala žákyně Aneta Dvořáková stříbrnou medaili. Tu později napodobila i Petra Fröhlichová, Monika Majerová získala bronz. Karolína Hlaváčková díky horší fyzičce dosáhla pouze na stříbro a na samý závěr naše aktuální vícemistryně Evropy v matsogi Lucie Pavlásková s přehledem získala zlatou medaili i zde.

Chlapcům se v matsogi nedařilo a tentokrát na své soupeře nestačili. Opět musíme připomenout, že matsogi na těchto závodech je velice tvrdé a hodně se pouští, proti tomu loňskému však bylo velice mírné.

Celkově naše škola s přispěním Adama Chlebka z karvinské školy získala 3 zlaté, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile, což je supr výsledek. Na závěr nás čekalo ještě jedno příjemné překvapení, když jsme byli vyhlášení jako nejúspěšnější zahraniční škola a hlavní trenér Jozef Juhás převzal velký pohár. Tento pohár se skvěle vyjímal na stole v místní restauraci při večeři a budil obdivné pohledy. Tak jako v minulosti i letos naši borci předvedli vynikající úroveň taekwonda a už se těšíme na devátý ročník HATVAN OPEN 2011.

Michael Žitník

FotogalerieFotogalerie školy JOOMUK


Kralovice, 15.5.2010
Regionální technický seminář a žákovské zkoušky v Kralovicích

foto V sobotu 15.5.2010 se kolem 14 hodiny pomalu začínají scházet první taekwondisté v základní škole v Kralovicích, kde se po chvíli chodba proměnila v hemžení bílých doboků. V půl třetí se zavelel nástup a začal seminář pod vedením Martina Zámečníka (5. dan). Ze začátku jsem procvičovali motoriku při které jsme se velice nasmáli, a poté jsme se vrhnuli na technickou část. Po přestávce jsme jen docvičili technické sestavy (tuly) a hned začal nácvik sebeobrany. Ke konci jsme se také ještě trochu poprali.

Kolem půl páté začaly zkoušky na žákovské technické stupně kup. Všichni žadatelé zkoušku úspěšně složili, přičemž bych jim všem chtěl touto cestou pogratulovat.

Jirka Kaše

Fotogalerie


České Budějovice, 15.5.2010
Informace o výběrovém řízení na hlavního trenéra sportovní reprezentace svazu

Rada svazu na svém zasedání dne 25.4.2010 schválila konkrétní postup v záležitosti výběrového řízení na hlavního trenéra národní reprezentace, respektive na trenérský tým. K 15.5.2010 byly tyto podrobnější informace rozeslány všem vedoucím škol plus tyto informace můžete najít i zde (viz níže).

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2010, následně 17. září 2010 proběhne v Brně ústní prezentace všech účastníků řízení a 30. září 2010 výběrová komise vybere a zveřejní výsledky.

Rostislav Kaňka

Informace k VŘ


14.5.2010
Najedení členů Českého svazu Taekwon-Do ITF č. 1 - 2010

foto Ve středu 5. května 2010 přivítala pražská restaurace Ambiente členy Českého svazu Taekwon-Do ITF, kteří se zde zúčastnili svého prvního letošního společného najedení. Najedení, které začalo pozdravem “ahoj” v 18:00 hodin, patřilo nakonec k jednomu z nejnáročnějších, protože bylo připraveno k neomezené konzumaci hned několik desítek druhů masa a salátů. O tom, že najedení bylo hodně náročné, svědčí i čas jeho ukončení, který lehce přesáhl večerní dvacátou první hodinu.

Ovšem můžeme říci, že jedení po celou probíhalo v přátelské atmosféře a nakonec se podařilo najít ve všech číšníky navrhovaných jídlech shodu, přičemž se nakonec dosyta najedli i členové, kteří dorazili ke stolu až opožděně. Oddíloví vedoucí neobdrží do svých emailových schránek žádný zápis z celého najedení, přičemž je potřeba poznamenat, že se členové svazu rozhodli neposkytovat vedoucím v nerozeslaném zápisu žádné informace, a už vůbec je nespamovat podrobnými ekonomickými údaji.

Další, v pořádí 2. najedení členů svazu v tomto roce se uskuteční až budeme mít zase hlad. Tentokrát se bude jednat o kratší, spíše operativní najedení členů svazu. Pokud sami máte návrhy, kdy a kde byste chtěli, abychom se najedli, můžete je zaslat na adresu svaz@je.nas. Aby vše proběhlo podle Vašich představ, doporučujeme předem také pročíst jídelní lístek.

Petr Pařík


Nitra, Slovensko, 16.4.2010
Aneta Procházková (2. dan) - nejúspěšnější seniorka Nitra CUP 2010

foto Mezinárodních závodů Nitra CUP 2010 se účastnilo kolem 170 závodníků ze Slovenska, Slovinska, Polska, Maďarska, Rakouska a České republiky.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách (sestavy, sportovní boj, silové přerážení a sebeobrana). Anetě se podařilo vybojovat 1. místo v technických sestavách, hned dvakrát 1. místo ve sportovním boji (organizátoři povolili soutěžit ve více kategoriích), 1. místo v silovém přerážení a 3. místo v "mix" sebeobraně. V celkovém hodnocení tak zaslouženě získala pohár za nejúspěšnější seniorku soutěže.

Blahopřejeme.

Marek Lazor


12.5.2010
Informace k průkazům ITF (ITF Passport)

Vážení radní a vedoucí oddílů, ITF na základě rozhodnutí 18-tého kongresu ITF v Taškentu připravilo univerzální ITF členské knížky (průkaz) pro potřeby ITF i národní federace . Do tohoto průkazu se budou zapisovat veškeré záznamy spojené s členstvím a činností členů:

ITF passport
 • zkoušky danové, případně i kupové

 • kvalifikace, např. mezinárodní instruktor či rozhodčí

 • účasti na mezinárodních seminářích a kurzech

 • účasti a umístění na světových a kontinentálních šampionátech

 • záznamy o plaketách

 • další záznamy ITF a národních federací
Počínaje březnem 2010 bude možné podat žádost o zkoušky na dan pouze držitelům tohoto ITF průkazu. Lze podat žádost o zkoušky společně s žádostí o vystavení průkazu. Zavedení tohoto průkazu sebou přináší finanční úsporu v poplatcích za mezinárodní semináře, protože se nebudou již nadále vystavovat certifikáty, místo toho se provede jen zápis do průkazu.

Poplatek dosud: 80 Euro (do 2. danu) nebo 165 Euro (3. dan a vyšší)
Nový poplatek: 50 Euro (do 2. danu) nebo 100 Euro (3. dan a vyšší)

Pokud někdo bude certifikát přeci jen chtít, může jej získat za příplatek dalších 25 Euro, tedy stále levněji než dosud. Záznamy budou potvrzovány plastickou známkou se speciálním „čárkovým“ kódem. Cena za vystavení průkazu je 25 Euro, stejně jako za vystavení duplikátu v případě ztráty, zničení apod.

Žádosti nechť zasílají vedoucí škol hromadně na email technicke@taekwondo.cz ve formě řádně vyplněného souboru (XLS) a s fotografiemi žadatelů dle pokynů v něm uvedených, nejpozději však do 23.7.2010. Pro případné zájemce si bude možné prohlédnout vzorový ITF průkaz na celorepublikovém semináři v Brně.

Technické oddělení


Prezident svazu informuje, 11.5.2010
Organizační informace pro členy svazu

Vážení vedoucí škol, učitelé TKD, mám pro Vás několik organizačních informací, které usnadní naši vzájemnou komunikaci.

 1. Jak může objednat vedoucí školy zkoušky na technický stupeň kup ?
  Pokud se přímo domluvíte se svým regionálním zástupcem mistra pro zkoušky kup, nahlašte zástupce mistra, který zkoušky povede, datum, čas a místo na email prezidenta svazu itf@taekwondo.cz nejlépe minimálně dva týdny před akcí. Pokud nejste domluveni, nahlašte na stejný email pouze datum, čas a místo a zkoušející Vám bude vybrán.
  Regionální zástupci mistra pro zkoušky kup : za jižní Čechy sabom Rostislav Kaňka a sabom Milan Prokeš, za Čechy sabom Petr Poklop a sabom Martin Zámečník, za Moravu sabom Marek Lazor a sabom Jozef Juhás.

 2. Jak může objednat zástupce regionu regionální seminář ?
  Stejný postup jako u objednání zkoušek kup. Zástupci mistra pro regionální semináře jsou stejní jako zástupci mistra pro zkoušky.

 3. Jak může požádat vedoucí školy o trenérské třídy ?
  Vyplněný formulář ze sekce legislativa předejte osobně vedoucímu technického oddělení panu Milanu Prokešovi, nebo členům oddělení ( Tomáš Kuba, Pavel Bareš, Vladimír Laš), nebo zašlete na email technicke@taekwondo.cz. Případně nechte či zašlete technickému oddělení informace skrze sekretariát svazu.

 4. Jak může vedoucí školy žádat o danové zkoušky ?
  Stejný postup jako u žádostí o trenérské třídy.

 5. Jak umístit informaci o akci nebo článek a fotografie na svazový web?
  Máte-li článek či fotografie (i více) z nějaké svazové akce či akce Vaší školy, které máte zájem umístit na svazový web, přepošlete vše na marek.lazor@taekwondo.cz. Stejně tak pořádáte-li oddílovou akci, kterou chcete otevřít ostatním členům svazu, pošlete info na stejnou adresu, a tato akce bude umístěna v kalendáři.

 6. Jak vystavovat nové průkazy, platit známky, žádat o duplikáty ...?
  Vše vyřizujte skrze sekretariát stejným způsobem jako poslední roky.
Taekwon!

Martin Zámečník


Frýdek Místek, 8.5.2010
1. kolo oblastní soutěže 2010 regionu severní Morava v taekwondu ITF

foto Opět po necelém půlroce se na severní Moravě uskutečnila soutěž v taekwondu, a to 1. kolo oblastní soutěže. Na ni v sobotu 8.5.2010 přijelo do tělocvičny 1. ZŠ ve Frýdku Místku 109 závodníků ze všech 5-ti severomoravských škol taekwonda. Pořadatelé pro ně připravili také několik novinek. Aby byly disciplíny pro závodníky ještě prestižnější a atraktivnější, museli se zde všichni poražení semifinalisté znovu utkat a 3. místo tak mohl získat vždy pouze jeden závodník. Navíc byla připravena nová ukázková disciplína v sebeobraně dvojic a poprvé se zde také objevila soutěž veteránů. V neposlední řadě pořadatelé připravili pro každého účastníka soutěže velkou svačinu zdarma, takže všichni se mohli v klidu připravit na podání co nejlepšího výkonu.

Soutěž po tradičním úvodním nástupu zahajila soutěž v sebeobraně, po níž začali soutěžit v technických sestavách a sportovním boji nejprve nejstarší závodníci, tedy veteráni a senioři. Seniorských závodníků se zde sešlo až nezvykle hodně, přičemž další skupina seniorských závodníků se přišla na soutěž tentokrát „pouze“ podívat. Ve druhé části soutěžního dne se do soutěže zapojili i ti mladší - žáci a junioři. Opět byli k vidění velice dobré výkony ve všech skupinách závodníků, v dobrém světle se ukázala i většina závodníků, kteří závodili vůbec poprvé v životě. Protože na této soutěži není dělení na výkonnostní skupiny A a B, museli se závodníci s nízkými technickými stupněmi často utkávat s držiteli černých pásků, což pro ně ale byla zkušenost k nezaplacení.

Těsně po 16-té hodině soutěž skončila a zbývalo v rámci závěrečného nástupu vyhlásit nejúspěšnější závodníky a pak především školy. Nejúspěšnější školou se zde stala škola Taekwon-Do ITF Frýdek Místek (15-11-10), před školami JOOMUK Frýdek Místek (10-11-4) a školou IL DONG Ostrava (9-7-6). 2. kolo soutěže a vyhlášení celkových výsledků pak proběhne ve druhé polovině roku.

Marek Lazor

FotogalerieFotogalerie IL DONGVýsledková listina


Ukázková disciplína oblastní soutěže severní Morava - sebeobrana dvojicBrzeg Dolny, Polsko, 1.5.2010
Škola taekwon-do ITF Karviná na Polish OPEN 2010

foto
Fotogalerie


Český svaz Taekwon-Do ITF, Zátopkova 100/2, PS 40, Praha 6, 160 17
Tel. +420 604 258 109, E-mail : sekretariat@taekwondo.cz

© 1987 - 2010 Český svaz Taekwon-Do ITF