I.T.F.   EITF   ČSTV MŠMT ČR
Český svaz Taekwon-Do ITF
Vítejte na stránkách moderního umění sebeobrany a jednoho z úspěšných českých sportovních odvětví

Bulletin č. 04 / 2010 starší čísla : 03/2010 , ...

Aktuálně :
 • 30.08.10, 12:00 : Uzávěrka : Soutěžní fotografie do letní soutěže se přijímají už jen do neděle 5.9.2010
 • 27.08.10, 13:00 : Databáze trenérů : Aktualizována databáze 2. trenérských tříd
 • 25.08.10, 13:00 : Kalendář : Přidán regionální technický seminář s mistrem Hwangem : ZŠ Velešín, 4.9.2010 od 10:00 hodin
 • 20.08.10, 10:00 : Skretariát : V termínu 23.-27.8.2010 čerpána řádná dovolená, v nutných případech možno volat na mobilní telefon
 • 09.08.10, 13:00 : Kalendář : Přidány propozice a přihláška na Mistrovství Moravy 2010 : F-Místek, 1.-2.10.2010
 • 03.08.10, 11:00 : Kalendář : Přidány propozice XXIV. školení svazových rozhodčích : Praha, 24 - 25.09.2010
 • 03.08.10, 11:00 : Kalendář : Přidány propozice XXIII. školení svazových rozhodčích : Ostrava, 10 - 11.09.2010

 • BRNO TEAM OPEN 2010

  30.8.2010
  Pozvánka na regionální seminář spojený s oslavou 20. let taekwonda ve Velešíně

  inspirace Vážení vedoucí škol, v rámci našich oslav, k dvaceti letům založení Taekwon-do ve Velešíně, bude v sobotu dne 4.9.2010 v čase od 10:00 do 12:00 v tělocvičně základní školy Velešín uspořádán jihočeský regionální seminář pod vedením pana mistra Hwang Ho-yonga VIII.dan.

  V průběhu semináře bude dán prostor k secvičení ukázek jednotlivých škol pro vystoupení na odpolední oslavě.

  Připomínám jen, že počet těch, kteří budou odpoledne vystupovat je nutné nahlásit, abychom zajistili všem oběd, popřípadě i ubytování. Učiňte tak nejpozději do 31.8.2010 nejlépe na telefonu 739 014 126.

  Za všechny velešáky Vás upřímně zve

  Milan Prokeš


  2.7.2010
  POZOR ! Uzávěrka se blíží !
  9. letní soutěž o nejhezčí fotografii s motivem taekwonda ITF

  Vyhlašujeme opět, a to již podeváté, velkou letní soutěž o nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem cvičení taekwonda ITF. Každá soutěžní fotografie musí splňovat následující jednoduché podmínky :

  inspirace 1. Fotografie musí být pořízena někdy v období od 1.7.2010 do 31.8.2010
  2. Vyfotografovaná osoba/y musí mít na sobě kompletní dobok a pásek taekwonda ITF
  3. S fotografií soutěží vždy ta osoba, která je buď na fotografii, nebo osoba, která fotografii pořídila
  4. Jedna osoba může mít v soutěži jen jednu fotografii
  5. Dvě osoby nesmí soutěžit se stejnou fotografií
  6. Minimální rozlišení fotografie musí být 800 x 600 pixelů
  7. Nesmí se jednat o fotomontáže
  8. Fotografie musí být doručeny pořadateli nejpozději do neděle 5.9.2010


  Fotografie, které nebudou splňovat výše uvedené podmínky, nebudou do soutěže zařazeny. Vaše fotografie prosím zasílejte výhradně v digitální podobě na mail marek.lazor@taekwondo.cz. Nezapomeňte připsat také kdo s danou fotografií soutěží (jméno a příjmení, škola taekwonda, kontakt). Uzávěrka soutěže je v neděli 5. září 2010. Následně všechny obdržené fotografie zde v Bulletinu zveřejníme a zahájíme hlasování.

  Nejhezčí fotografie z prázdnin opět v rámci konání mistrovství České republiky (5.-7.11.2010, Nymburk) odměníme hodnotným darem a pamětním certifikátem. Takže teď si už připravte fotoaparáty, doboky a vzhůru do přírody získat tu nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem moderního umění sebeobrany taekwonda ITF. Podívejte se také na soutěžní fotografie z loňského roku.

  Marek Lazor


  Minsk, 22.8.2010
  MISTROVSTVÍ SVĚTA 2010

  Přišli jsme, viděli jsme, děkujeme a odcházíme
  foto Poslední závodní den si pro nás přichystal týmové disciplíny ve sportovním boji a v silovém přerážení veteránů, což znamenalo také poslední šance na medaile. Není potřeba dodávat, že začátek byl opožděn jako tomu bývalo neustále. Všechny ringy však byly ihned zaplněny závodníky, kteří byli připraveni se bít až do úplného konce.

  Junioři se vítězně prali až do třetího kola, kde narazili na vysokou kvalitu chorvatského týmu a zůstali těsně před medailovými stupínky. Děvčatům se dařilo mnohem víc a byly téměř nezastavitelné. Jejich naději na zlatou medaili zničily až korejské reprezentantky. Konečné druhé místo je ale více než uspokojivé. Veteráni bohužel vypadli hned v prvním kole týmové soutěže s Grónskem. V silovém přerážení se v jednotlivcích ani v týmech veteráni neprosadili.

  Po ukončení všech bojů nastala fotografovací mánie. Každý si chtěl zvěčnit tento významný moment, aby mohl v dobrém vzpomínat na zde prožité chvíle. Za nás bych chtěl jen dodat, že jsme rádi, že jsme dostali tu možnost jet zde na MS a nabrat zkušenosti, poznat nové lidi a ukázat, že patříme mezi elitu na celém světě ... Páťa & Chleba

  PS : Podle prozatím neoficiálních výsledků zde Česká republika nakonec získala celkové 5. místo na světě za Koreou, Ruskem, Tadžekistánem a Anglií.

  Den no. 3 aneb do třetice všeho dobrého
  foto Ranní slunečná obloha nás přivítala do předposledního závodního dne. Jako již obvykle se začalo se zpožděním, ale to už nikoho nepřekvapilo. Vůbec poprvé nebyl změněn program celého dne, a mimo veteránské matsogi kategorie se dojížděli včerejší juniorské.

  Naši dva poslední zástupci v juniorských kategoriích, se chystali na své semifinálové zápasy. Martina Kopecká nestačila na řeckou závodníci a musela se spokojit s bronzovou medailí. Zároveň s ní, se o postup do finále popral Patrik Svoboda. Jeho cesta bohužel skončila stejně a s vyšším umístěním se musel rozloučit.

  Veteráni se už od rána rozcvičovali a připravovali na své zápasy. Bohužel i jim se stal osudným los. Doplatil na to Josef Jarma i Ivan Šípal, kteří vypadli již v prvním kole. Jak už bylo řečeno, do třetice všeho dobrého platilo i v tomto případě. Marcel Heydušek vybojoval třetí místo ve své kategorii po vyrovnaném souboji s ruským borcem. Po obědě se dokončily veteránské kategorie a byly na řadě juniorské speciální techniky.

  Tady se ukázalo, že Česká republika má opravdu nejlepší specialisty na světě. Dokázala to juniorka Veronika Kokášová, která si vyskákala oslovení „juniorská mistryně světa ve tukgi 2010“. Hrdost chlapců zachránil Patrik Svoboda, který si doskákal rovněž na stupínek nejvyšší. Jediná smůla postihla týmové speciály, jelikož se ani jeden český tým nekvalifikoval.

  Dnešek byl ve znamení „Do třetice všeho dobrého“ a to rovnou tuplovaně. Čeká nás poslední den, poslední boje a poslední šance na medailové pozice. Teď do toho dá každý zbytek sil, zbytek naděje a zbytek úmu co nám zbývá… Páťa

  Den D, den druhý, nebo-li začátek bojové vřavy
  foto Probudili jsme se do dalšího dne a čekali, co si pro nás připravili běloruští organizátoři. Jako již tradičně začaly závody s hodinovým zpožděním, ale i přes nová pravidla byl průběh zápasů překvapivě plynulý. Sestavený harmonogram ustanovil finálové „mače“ na závěr sportovního dne po zahajovacím ceremoniálu.

  Ranní program byl ve znamení převážně dívčího matsogi a nižších kategorii juniorů. Z našich reprezentantů šla první do ringu česká zástupkyně v nejvyšší váhové kategorii Lucie Pavlásková, která se po úmorném souboji s korejskou soupeřkou umístila na krásném třetím místě. Bohužel korejské prokletí postihlo i naši další juniorku. Sára Barabášová přestože vedla nádherný souboj, tak své sokyni podlehla. Juniorka Veronika Kokášová svým výkonem taktéž dosáhla na stupně vítězů a skončila zaslouženě na bronzové pozici. Naše nejnadějnější juniorka Kristýna Hudková i přes velkou motivaci nestačila na konečnou vítězku své kategorie a medaile jí unikla. Poslední juniorka se probojovala až do semifinále, které bylo odloženo z důvodu časové vytíženosti na zítřek.

  Odpoledne se rozjeli juniorské chlapecké váhové kategorie. Ač jsme po včerejšku doufali jakkoliv, výsledek málokoho potěšil. Juniorští závodníci byli tvrdí a precizní, což některé naše závodníky zaskočilo a měli pak nemalé problémy se s tím vypořádat. Velkou váhu na to měl los, který mohl vypadat přeci jenom příznivěji nebýt neustálého rušení a znovu rozlosování pavouků. V nižších „váhovkách“ se po vyrovnaném souboji nedokázal umístit Jan Kaděra. Dalším zastoupením v těchto kategoriích byl Jan Novotný, který neudržel tempo s ruským závodníkem. Ve vyšších kategoriích se ukázal i náš „služebně“ nejstarší junior, Pepa Vacík. Svým výkonem se dostal k bojům o semifinále, kde ale podlehl chorvatskému bojovníkovi. Obětí zrádného losu se stal Adam Chlebek, který v první kole nastoupil tváří v tvář současnému mistru Evropy, taktéž pocházejícího z Chorvatska. Posledním reprezentantem závodícím v nejvyšší váhové kategorii je Patrik Svoboda, který se probojoval až do zítřejšího semifinále.

  Předpověď na zítřejší den je nejistá. Připraveni musí být všichni na cokoliv, ale s největší pravděpodobností se předvedou naši veteránští reprezentanti v matsogi. V plánu jsou také speciální techniky juniorů, ale kdo ví co si pro nás naši hostitelé připraví…kdo ví. Páťa & Chleba

  PS : Odpoledne se pak lité boje přerušily, protože bylo pro všechny připraveno slavnostní zahájení mistrovství světa s doprovodným programem. Další boje tedy až zítra.

  První den, první zápasy, první vítězství, ale i hořká zklamání
  foto Již brzy ráno se naše výprava vydala na cestu do haly. Po příchodu a přibližně hodinovému organizačnímu zpoždění, se začalo závodit v technických sestavách. Veteránští borci předvedli skvělou formu, která zajistila medailové umístění Marcelu Heyduškovi, novému mistru světa v kategorii II. Dan a Josefu Jarmovi, vicemistrovi světa v kategorii I. Dan. Heroický výkon třetího veterána Ivana Šípala, bohužel nestačil na kvalitního soupeře z Argentiny. Celý veteránský tým svůj den korunoval 2. místem v týmových technických sestavách. Naproti tomu juniorským reprezentantům medailová umístění unikla o pár výdechů. Oba junioři předvedli skvělý výkon, ale ten nestačil na svěřence ruské reprezentace.

  Odpoledne po obědě se pokračovalo v individuálních tulech a dále se začali rozjíždět soutěže týmových sestav a sebeobrany. V týmových tulech obsadily naše juniorky skvělé třetí místo, po vyrovnaném souboji s korejským dívčím týmem. Naopak juniorský tým neuspěl se soupeřem z dálného východu.

  Ke konci závodního dne začalo předvádění sebeobrany. První na řadu šla juniorská sebeobrana mix, která se sice dostala do zúženého výběru nejlepší čtveřice, ale zůstala na bramborové pozici. Jako druzí se předvedli veteráni, kteří se taktéž probojovali mezi čtyři nejlepší, ale po sporném rozhodnutí rozhodčích, nedosáhli na stupně vítězů. Poslední juniorská sebeobrana, se i přes touhu probojovat se mezi finalisty, nepovedla dle jejich představ.

  Přes všechny úspěchy a neúspěchy, se reprezentanti nemůžou dočkat dalšího dne, kdy předvedou své umění ve svých váhových kategorií matsogi. Jestliže každý musí prohrát, aby nakonec vyhrál, tak zítřek přinese slibnější výsledky, ve které všichni doufají…Vaši junioři

  PS : Vy všichni, kteří jste na letošním letním kempu poznali Hwang Su-ila, tak vězte že zde v kategorii technických sestav veteránů na 6. dan bezkonkurenčně vyhrál.

  Ticho před bouří aneb poslední přípravy
  foto Juniorské a veteránské reprezentaci zbýval poslední den do oficiálního zahájení soutěže. Snídaňové meny se většině příliš nezamlouvalo, ale včerejší výlet do Mc’Donald všechny uspokojil natolik, že zvládnou sníst cokoliv co zdejší kuchyně připraví.

  Reprezentanti dopoledne i odpoledne pokračovali v pilování převážně týmových technických sestav a sebeobrany a i přes nepříznivé počasí a skutečnost, že se stali atrakcí kolemjdoucích. Na odpolední cestě do obchodního centra se začala obloha zamračovat, tak jsme to vzali po demokratickém hlasování hopem zpět do hotelu. Po večeři přišlo pro všechny velké vystřízlivění ve formě zrušení cesty do obchodního domu. Osobně bychom dodali, že se všichni už nemůžou dočkat, až nastoupí do ringu a ukáží svou formu, kterou získali po náročných soustředěních (speciální poděkování patří panu Novotnému).

  Každý touží po tom dosáhnout co nejlepšího výsledku, který by byl korunován nějakou medailí, ale losování pavouků bude doslova „Vabank“ a netrpělivě čekáme na jejich konečnou podobu. Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným“, a všichni se tak určitě cítí… Páťa & Chleba

  Odlet a přílet na mistrovství
  foto Po sobotní společně strávené noci v Brandýse nad Labem se celá výprava juniorské a veteránské reprezentace svazu přesunula na pražské ruzyňské letiště. Odlet byl v 11:45 hodin našeho času a letadlo dosedlo na plochu letiště hlavního města Běloruska Minsku ve 14:45 hodin místního času.

  Po již běžných procedurách, na které jsme zvyklí, nás propustili z letištní haly přibližně po dvou hodinách. Mikrobusy nás odvezly k hotelu, kde jsme čekali další dvě hodiny na zaregistrování. Proběhlo i vážení, které si muselo několik jedinců pro pár deka navíc zopakovat. Na večeři už však mohli jíst úplně všichni.

  Druhý den začal dopoledne společným tréninkem před hotelem a odpoledne jsme se prošli po městě. Chlapecký juniorský tým, má za sebou tradiční barvení hlav. Naštěstí nedošlo k žádným škodám na majetku hotelu jako v minulosti. Petr Poklop

  Zatím 275 fotografií


  Medailová umístění českých reprezentantů na mistrovství světa 2010
  1. Marcel Heydušek
  • technické sestavy 2. dan veteráni

  1. Patrik Svoboda
  • speciální přerážecí techniky

  1. Veronika Kokášová
  • speciální přerážecí techniky 
  2. Josef Jarma
  • technické sestavy 1. dan veteráni

  2. Tým veteráni
  • technické sestavy

  2. Tým juniorky
  • sportovní boj
  3. Marcel Heydušek
  • sportovní boj veteránů do 80 kg

  3. Patrik Svoboda
  • sportovní boj junioři nad 75 kg

  3. Martina Kopecká
  • sportovní boj juniroky do 52 kg

  3. Veronika Kokášová
  • sportovní boj juniorky do 58 kg

  3. Lucie Pavlásková
  • sportovní boj juniroky nad 70 kg

  3. Tým juniorky
  • technické sestavy

  Brandýs nad Labem, 23.7.-1.8.2010 a 5.8.-12.8.2010
  Dvě dlouhodobá soustředění sportovní reprezentace svazu
  před MS juniorů a veteránů v Bělorusku


  foto Obě soustředění, proběhla ve spolupráci s panem Ing. Novotným, který se věnoval fyzické kondici reprezentantů. Tréninkový plán na tuto přípravu byl sestaven na základě testování reprezentantů, které proběhlo ve dnech 25. - 27.6.2010.

  Již i na to předešlé soustředění někteří reprezentanti přijeli méně připraveni z domácího prostředí. A tak byla pro ně první část soustředění opět hodně náročná. Trenérskému týmu nemohlo na první pohled uniknout, kdo se doma připravuje více, kdo méně a kdo skoro vůbec. S pomocí sporttestrů, nemohl nikdo z reprezentantů pana Ing. Novotného ošálit. Trenéři se jim pokusili zpříjemnit alespoň den volna. Dopoledne bazén, herní odpoledne s dívčím juniorským týmem volejbalistek, návštěva cukrárny a závěrem grilování na terase hotelu.

  Na posledním soustředění před odjezdem na MS, jsme začali opět fyzickou přípravou, ale větší částí jsme se věnovali jednotlivým disciplínám tkd. Přestože jsme na reprezentantech zpozorovali velkou snahu při trénincích, byli by na tom mnohem lépe, kdyby se trénování věnovali více i mimo soustředění.

  Držme jim tedy palce, ať se jim podaří zúročit těžkou přípravu, kterou za sebou mají.

  Petr Poklop
  Minsk, Bělorusko, 21.8. - 29.8.2010
  9. mistrovství světa juniorů a 4. mistrovství světa veteránů v taekwondu ITF


  Nominace Českého svazu Taekwon-Do ITF
  Jaroslav Vomáčka
  hlavní trenér  Petr Poklop
  trenér  Věra Vomáčková
  trenér  Hana Hanousková
  trenér  Ivan Šípal
  veterán, matsogi -80 kg
  tul III. dan, wiryok,
  hosinsool, tým  Marcel Heydušek
  veterán, matsogi -80 kg
  tul II. dan, wiryok,
  hosinsool, tým  Josef Jarma
  veterán, matsogi -73 kg
  tul I. dan, wiryok,
  hosinsool, tým  Jiří Votápek
  junior
  tul II. dan, hosinsool,
  tým  Adam Chlebek
  junior
  tul I. dan, matsogi -75 kg,
  hosinsool, tým  Patrik Svoboda
  junior
  matsogi +75 kg, tukgi,
  tým  Josef Vacík
  junior
  matsogi -69 kg, hosinsool,
  tým  Jan Novotný
  junior
  matsogi -63 kg, hosinsool,
  tým  Jan Kaděra
  junior
  matsogi -57 kg
  Marek Mojžíšek
  junior
  tým
  Jan Radina
  junior
  hosinsool mix,
  hosinsool veteráni  Ondřej Kormoš
  junior
  hosinsool mix
  Kristýna Hudková
  juniorka
  tul I. dan, matsogi -64 kg,
  tým  Martina Kopecká
  juniorka
  matsogi -52 kg, hosinsool
  tým  Veronika Kokášová
  juniorka
  matsogi -58 kg, tukgi,
  tým  Sára Barabášová
  juniorka
  matsogi -70 kg
  tým  Lucie Pavlásková
  juniorka
  matsogi +70 kg,
  tým  Petra Fröhlichová
  juniorka
  tým
  Eliška Richterová
  juniorka
  matsogi -46 kg  Sklárna u Žihle, 27.7. - 1.8.2010
  Kemp očima "Sonkaláka" Chrobáka

  foto Další letní kemp je za námi (bohužel) a protože to byl pro mě zase (už po osmé) zážitek, tak vám o tom něco povím (pokusím se být stručný, musím to pak taky přeložit). Tentokrát kromě Lenky Dvořákové a mě, jako účastník z naší školy, přibyl ještě Tomáš Vodička (tehdy 1.kup, nyní už I.Dan :o), kterého mi trvalo přesvědčit dlouhých 7 vteřin (argumentem „můžeš mít místo jednoho tréninku s Hwang Su-ilem tréninků pět“, původně chtěl Tom dorazit jen ve středu s Ondrou Vráblem). Brácha nám s „radostí“ (ještěže jsem starší) udělal taxikáře, takže se cesta sfoukla za něco málo přes hodinu (zabloudili jsme jenom dvakrát, já totiž řídil, naštěstí nefungoval tachometr, tak jsem se nestyděl porušovat předpisy). Hned po příjezdu nás přivítala taekwondo atmosféra, protože ve spojovací chodbě cvičila hromada mladších žáků školy GBHS pod vedením černých pásků, no člověk hned věděl, že je tam správně. K nám na pokoj se později přidal ještě Tomáš Kuba (Il Kyok) a Radek Kolář (Pardubice) a zformovali jsme tzv. TOP pokoj, který se vyznačoval velmi dobře ukrytým kobercem (chlapi si na soustředění prostě vozí hodně věcí a do skříní se nevejdou) a velmi dobrou náladou a touhou po nočních diskusích (diskusi Tomáš vs. Tomáš aneb tradiční vs. sportovní jsme si s Ráďou velmi užili :o). První setkání s Hwang Su-ilem bylo poněkud zvláštní a rovnou zážitek, místo, aby šel po 20 hodinách v letadle hned spát, přišel nás pozdravit do společenské místnosti, moc toho neřekl (taky jsme na něj koukali jako na zjevení), ale jeho úsměv byl nakažlivý. Věděl jsem, že vypadá mladě (poprvé jsem ho potkal před pár lety ve Švýcarsku), ale vypadal ještě mladší a menší, než jsem čekal.

  Na první trénink jsme se oba s Vóďou hrozně těšili, mě trochu zarazilo, že nebudeme potřebovat chrániče, čekal jsem trénink plný jemných fines a detailů do matsogi. Místo toho jsme začali vydatnou rozcvičkou a velmi velmi vydatným strečinkem (ve stejném duchu začal i Paul Knighton minulý večer, takže nohy měly radost :o) a pak opakováním základních technik. Člověk by si řekl, letí za námi přes celou planetu, my za ním jedeme jako za světovým odborníkem a pak na tréninku pro 1.kupy a vyšší zase děláme apjoomok a apcha busigi….jenže…..každou techniku velel a cvičil s takovým entusiasmem, že nás okamžitě nakazil. Když jsem pak zjistil, že ho nemůžu dohnat ani při apchabusigi (rychlostí ani provedením), došlo mi, že ví, co dělá a že na trénink jemných fines v matsogi budu mít nárok možná za pár let. Ale nebojte se, na komplikovanější techniky taky došlo, třetí den tréninku mě nohy bolely tak, že jsem měl vážný problém i s tím apcha busigi. Trénink skončil a Hwang Su-il všechny překvapil prosbou (znějící vážně upřímně), jestli by se s námi mohl vyfotit, úsměv na rtech všech zúčastněných tak nesmazalo ani pět pokusů se samospouští (samozřejmě nikdo nechtěl fotit a chtěl být na fotce, ale běžte po těžkém tréninku do řady, když na to máte 3 vteřiny).

  S Vóďou jsme měli tu „smůlu“, že jsme slízli vlastně všechny tréninky s Hwang Su-ilem a protože jsme dorazili už 2 dny před kempem na soustředění GBHS, kde bylo dospělých pomálu, měli jsme i možnost si s ním pár hodin popovídat. Nejen zdvořilé povrchní dotazy, ale vážně pár hodin povídat u piva a na výletech, ptát se nejen na tkd, ale prostě se bavit tak trochu jako kamarádi. Můžu teda upřímně říct, že je pro mě motivací nejen svojí brilantní technikou, ale i skromnou a příjemnou osobností. Na dalších trénincích, když si nás Hwang „oťukal“ jsme začali dělat složitější věci, kopací kombinace, složitější stepping a z velmi velmi náročného strečinku jsme přešli na velmi velmi velmi náročný strečink. Ačkoliv to hodně bolelo, tak Světe div se, Svíťu zas po letech začal bavit strečink, jsem z kempu šestý den doma a už mám za sebou 3 tréninky strečinku a kopů :o) Kdo chce aspoň virtuálně ochutnat něco ze schopností Hwang Su-ila, zkuste youtube nebo mrkněte sem http://www.facebook.com/home.php?#!/hwangsuil?ref=ts.

  Dalšími zahraničními instruktory, s kterými jsme měli možnost na kempu cvičit byli Paul Knighton (VI. Dan, Velká Británie) – virtuální ochutnávka zde http://www.derbytkd.co.uk/gallery.html , brilantní technik se zajímavými nápady do tréninku, vždy všechno, co po nás chtěl, ukázal a my pak trpěli při snaze ho aspoň trochu napodobit; dále Paul Dekker (VI. Dan, Holandsko) – virtuální ochutnávku jsem nenašel, doporučuji si s ním někdy zaboxovat, ochutnáte pár apjoomoků, stojí to za to, jeho trénink zaměřený na techniku rukou v matsogi byl náročný (zčásti i proto, že byl po čtvrtečním kulturním večeru :o) a velmi podnětný, bylo zajímavé sledovat, jak máme problémy aplikovat ollyo jirugi a bandal jirugi (aneb zvedák a hák) jinde, než v tulech; a v neposlední řadě také Peter Regan (IV. Dan, Švýcarsko). Nesmím zapomenou na našeho pana Mistra, který se vrátil jen pár dní před začátkem kempu jako velké a milé překvapení, sršel dobrou náladou a touhou nás zase posunout o kousek dál. Připomněl jsem si s jakou kapacitou máme všichni možnost každou chvíli trénovat, např. Hwang Su-il zdvořile odmítl mojí prosbu o uspořádání tréninku navíc, protože chtěl využít příležitosti strávit s Mistrem pár hodin diskutováním technik a teorie.

  Kromě tréninků byl připraven bohatý program – laser game (opět jsem si potvrdil, že ve válce bych měl dělat spíš zdravotníka), lanové centrum, návštěva hradů Krašov (průvodce historii hradu v podstatě vylíčil vyjmenováváním toho, co kdo kdy z hradu ukradl) a Krakovec, zámku Chyše (pan hrabě Lažanský je pro mě minimálně VI. Dan v pivo-do, protože jeho nadšení pro pivovar a zámek bylo nakažlivé, asi i proto nám tolik chutnalo). Zajímavou součástí programu bylo i povídání s instruktory a Mistrem (taková malá „tiskovka“), kdy se mluvilo vážně i nevážně a bylo pěkné poslechnout si názory pánů, kteří se tkd dohromady věnují přes 100 let. Do kulturního programu počítám i čtvrteční večer (a vlastně všechny další večery :o) kdy se ukázalo, že umíme nejen kopat a bouchat, ale někteří také hrát na kytaru nebo akordeon, někteří tancovat a rozhodně všichni hodně jíst a dobře se bavit. S Hwang Su-ilem jsme “trochu“ ( :o) ) zapili jeho 40. narozeniny, které měl 31.července, neopakovatelná akce.

  Co mi teda kemp dal? Ani s těmi sebelepšími učiteli se člověk za týden nijak extra nezlepší, kdo mě viděl před kempem cvičit, bude si říkat po kempu, že cvičím stejně (jen trávím víc času v pokusu o rozštěp). Ale v hlavě je něco jinak, mám zas na nějakou dobu motivaci cvičit ještě víc, motivaci trochu upravit trénink a pracovat na tom, v čem jsem pocítil, že mám mezery. Takže kemp mi dal to, že jinak a líp budu cvičit třeba za rok, že snad nezůstanu na místě. A to i díky tomu, že mi v hlavě navždy zůstane vzpomínka na Hwang Su-ila, jak sedí na zemi s nohou u hlavy, směje se a říká, že je po tom letu hrozně zkrácenej, to, že s jeho entuzismem si každý ohromně užíval i cvičení apjoomoku a apchagi, ačkoliv to bylo asi po miliontýkrát v životě. Nezapomenu na Paula Knightona, jak ve 40 letech (po 32 letech cvičení tkd) stále září motivací do cvičení, zadumaně přemýšlí s pohledem do země, čím dalším v tréninku nás překvapí a jak i tu sebenáročnější techniku zacvičí lépe, než kdokoliv z nás. Paula Dekkera, staršího pána, co ačkoliv nemůže moc kopat, byl jeden z nejnebezpečnějších lidí na kempu (a poprat se s ním pro mě byla čest a výzva) a nakonec i trénink hosinsoolu s Peterem Reganem, kdy se všichni na tréninku smáli a bavili a přesto cvičili s obrovským zápalem a realitou, kterou na tréninku tkd vídám málokdy. No a nezapomenu ještě na hromadu dalších věcí, ale ty už vám neřeknu, musíte jet příště taky, pak je zažijete (některé) se mnou ;o)

  PS: Promiňte mi tu hromadu závorek a dlouhá souvětí, ale píšu tak jak myslím….složitě.

  PPS: Stručné to teda není, ale těch zážitků je za týden na kempu s tolika fajn lidmi (vážně se tam člověk cítí jako součást velké rodiny) tolik, že tohle je jen taková ochutnávka. Však si u překládání budu sypat popel na hlavu…

  PPPS: Díky Martinovi Zámečníkovi za to, že kemp je rok od roku lepší a lepší, bez něj by tam taková mezinárodní účast nebyla.

  Taekwon (a za rok na kempu ahoj)

  Svíťa (aka Tchořofritka aka Martin Svitek, III. Dan, trenér Sonkal Praha)

  322 fotografií


  Sklárna u Žihle, 1.8.2010
  Zkoušky na technický stupeň I. a II. dan v taekwondu ITF

  foto Technické oddělení Českého svazu Taekwon-Do ITF uspořádalo v neděli 1. srpna 2010 v tělocvičně rekreačního zařízení Sklárna u Žihle zkoušky na technický stupeň 1. a 2. dan. Celkem se zkoušek zúčastnilo 13 schválených kandidátů na 1. dan a 4 schválení kandidáti na 2. dan. Další 4 schválení kandidáti na 1. dan se ze zkoušek dopředu omluvili.

  Zkoušky proběhly před zkušební komisi svazu, ve které zasedli v roli předsedy již mistr Hwang Ho-yong (8. dan) a členové MUDr. Rostislav Kaňka (6. dan) a Martin Zámečník (5. dan). Všichni kandidáti byli nakonec úspěšní, jejich celkové bodové hodnocení je uvedeno níže v seznamu. Všem gratulujeme s těšíme se na jejich účast na dalších svazových akcích.

  technické oddělení

  88 fotografiíVýsledky zkoušek


  Sklárna u Žihle, 27.7. - 1.8.2010
  VII. letní kemp taekwonda ITF

  foto
  322 fotografií


  21.7.2010
  Letní kemp taekwonda se blíží ....

  Vážení taekwondisté, již více než 100 z Vás se přihlásilo v řádném termínu na letní kemp. Přihlašovat se můžete i později, ale počítejte s příplatkem 200,- Kč viz přihláška.

  Účást na kempu potvrdili tyto osobnosti celosvětového TKD. U každého uvádím i délku pobytu přesahující kemp do našich oddílových soustředění, které máme před i po kempu a všichni jste na tyto akce zváni (info na www.tkd.cz). Takže :

  • AKTUÁLNĚ : Hwang Ho yong (8. dan), Korea, přijeďte si zacvičit a pozdravit se s mistrem

  • Hwang Su il (6. dan), Korea - Japonsko, mezinárodní instruktor, trenér japonské reprezentace, dle našeho mistra jeden z nejlépe cvičících taekwondistů, bývalý mistr světa, model pro Hwaranga v Tekken, kempu se zúčastní v termínu 25. - 30.7.2010

  • Paul Knighton (6. dan), Velká Británie, mezinárodní instruktor a rozhodčí, přední žák velmistra Rhee Ki ha, kempu se zúčastní v termínu 23.7. - 2.8.2010

  • Paul Dekker (6. dan), Holandsko, mezinárodní instruktor a rozhodčí, pionýr holandského TKD, bývalý boxer a kickboxer, kempu se zúčastní v termínu 26.7. - 1.8.2010

  • Rachel Dekker (4. dan), Holandsko, mezinárodní instruktor a rozhodčí, manželka Paula Dekkera, kempu se zúčastní v termínu 26.7. - 1.8.2010

  • Peter Regan (4. dan), Švýcarsko, mezinárodní instruktor a rozhodčí, prezident švýcarského svazu, kempu se zúčastní v termínu 24.7. - 2.8.2010

  • Další instruktoři z Čech, Moravy a Slezska a možná i Slovenska, Polska atd…

  Buďte připraveni již v den příjezdu (úterý, 27.7.2010) na večerní trénink od 19:30 s Hwang Su ilem. Ve středu 28.7.2010 od 13:30 proběhne v blízkých Podbořánkách 1. TKD golfový turnaj, který bude otevřen všem taekwondistům a jejich partnerům, rodičům a kamarádům s HCP. Takže bagy sebou. Pro účastníky celého kempu zdarma, ostatní platí 900,- Kč (green fee + startovné). Těšte se také na další výlety, soutěže atd..

  Za organizátorský tým

  Martin Zámečník

  Přihláška


  20.7.2010
  Podívejte se na přílet mistra Hwang Ho-yonga zpět k nám do České republiky
  19.7.2010
  Mistr Hwang Ho-yong se vrací do České repuliky !

  Hwang Ho Yong Hwang Ho Yong Dnes ráno se mistr Hwang Ho-yong (8. dan) telefonicky spojil s prezidentem našeho svazu Martinem Zámečníkem, aby nám všem sdělil radostnou zprávu, a to že je již hlavním městě Číny, v Pekingu, kde si na letišti kupuje letenku do České republiky.

  Přiletět do Prahy by měl zítra, to je v úterý 20.7.2010 v 18:15 hodin. Pokud se chcete s mistrem pozdravit co nejdříve, určitě se vypravte na letiště, potěšíte nejen sebe, ale určitě i samotného mistra.

  Jsme tak velice rádi, že se mistr Hwang vrací zpět k nám do České republiky mnohem dříve, než-li byly puvodní informace (původně přelom měsíců říjen - listopad 2010). Mistr Hwang k nám cestuje sám, zbytek jeho rodiny by měl přijet za ním zhruba za měsíc.

  Jeho velký návrat také všichni oslavíme na letním kempu taekwonda ve Sklárně, kam za námi všemi mistr Hwang určitě taky zavítá. Nezapomeňte se tedy zastavit na letním kempu. A nakonec můžeme potěšit i všechny žadatelé o zkoušky na černý pásek, že zkoušky budou skládat před mistrem Hwangem.


  7.7.2010
  Školení trenérů pro II. trenérskou třídu

  Absolvování tohoto školení (pedagogika, kineziologie, fyziologie, teorie a didaktika sportu, psychologie, první pomoc, úrazová zábrana, masáže a regenerace), je nutné pro získání II. trenérské třídy Českého svazu Taekwon-do ITF. Účastníci budou v některých předmětech rozděleni na kolektivní a individuální sporty. Vyplněnou přihlášku (viz. příloha) svých kandidátů (řádných členů svazu) zašle vedoucí oddílu pouze na e-mail sekretariátu nejpozději však do 23.8.2010. Do závazné přihlášky uveďte kromě jiného také technický stupeň kandidátů a spolu s přihláškou zašlete také ověřenou kopii maturitního vysvědčení.

  Úhradu za školení 2.650,- Kč si domluvte a zaplaťte předem na sekretariátu svazu (je možno po domluvě zaslat i na BÚ). Bez této úhrady předem nebude možné se školení zúčastnit. Školení začíná ve čtvrtek 9.9.2010 na UK FTVS, José Martího 31, Praha 6 – Veleslavín, 162 52, a končí v neděli 12.9.2010.

  V případě moravských zájemců o toto školení může Český svaz Taekwon-Do ITF zajistit studium na Univerzitě Palackého - FTK v Olomouci.

  Poznámka : Pokud chtějí absolvovat školení trenérů také členové, kteří nemají maturitu, musí tito navíc absolvovat všeobecně vzdělávací kurz v rozsahu 50 hodin (matematika, fyzika, biologie a chemie), který bude pořádat FTVS UK Praha v prvním pololetí roku 2011. FTVS obvykle toleruje žadatele s brzkou vyhlídkou na maturitu. Český svaz Taekwon-Do ITF na tomto školení nezajišťuje ubytování. Na základě tohoto školení je možné získat druhou trenérskou třídu. Prostudujte proto, prosím, bedlivě všechny požadavky k získání trenérských tříd. Vedoucí škol prosíme, aby vybírali žadatele se třetí trenérskou třídou.

  Tomáš Kuba

  PozvánkaPřihláška


  2.7.2010
  9. letní soutěž o nejhezčí fotografii s motivem taekwonda ITF

  Vyhlašujeme opět, a to již podeváté, velkou letní soutěž o nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem cvičení taekwonda ITF. Každá soutěžní fotografie musí splňovat následující jednoduché podmínky :

  inspirace 1. Fotografie musí být pořízena někdy v období od 1.7.2010 do 31.8.2010
  2. Vyfotografovaná osoba/y musí mít na sobě kompletní dobok a pásek taekwonda ITF
  3. S fotografií soutěží vždy ta osoba, která je buď na fotografii, nebo osoba, která fotografii pořídila
  4. Jedna osoba může mít v soutěži jen jednu fotografii
  5. Dvě osoby nesmí soutěžit se stejnou fotografií
  6. Minimální rozlišení fotografie musí být 800 x 600 pixelů
  7. Nesmí se jednat o fotomontáže
  8. Fotografie musí být doručeny pořadateli nejpozději do neděle 5.9.2010


  Fotografie, které nebudou splňovat výše uvedené podmínky, nebudou do soutěže zařazeny. Vaše fotografie prosím zasílejte výhradně v digitální podobě na mail marek.lazor@taekwondo.cz. Nezapomeňte připsat také kdo s danou fotografií soutěží (jméno a příjmení, škola taekwonda, kontakt). Uzávěrka soutěže je v neděli 5. září 2010. Následně všechny obdržené fotografie zde v Bulletinu zveřejníme a zahájíme hlasování.

  Nejhezčí fotografie z prázdnin opět v rámci konání mistrovství České republiky (5.-7.11.2010, Nymburk) odměníme hodnotným darem a pamětním certifikátem. Takže teď si už připravte fotoaparáty, doboky a vzhůru do přírody získat tu nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem moderního umění sebeobrany taekwonda ITF. Podívejte se také na soutěžní fotografie z loňského roku.

  Marek Lazor


  Český svaz Taekwon-Do ITF, Zátopkova 100/2, PS 40, Praha 6, 160 17
  Tel. +420 604 258 109, E-mail : sekretariat@taekwondo.cz

  © 1987 - 2010 Český svaz Taekwon-Do ITF