č. 04
2006
Bulletin
partner svazu

Source Executive Recruitment


starší čísla : 03/06, 02/06, 01/06, 06/05, 05/05, 04/05, ...


Hlasujte o nejhezčí letní fotografii s motivem Taekwon-Do ITF !

letní soutěž (5. září 2005) Počátkem července jsme pro Vás všechny vyhlásili již tradiční soutěž o nejhezčí fotografii s tématikou Taekwon-Do ITF letošního léta. Do uzávěrky, která byla v neděli 3. září 2006 jste nám zaslali celkem 17 soutěžních fotografií. Fotografie jsme očíslovali, jména soutěžících i jejich školu Taekwon-Do ITF pak u každé fotky zveřejníme až po ukončení hlasování, tak aby jste nebyli dopředu nijak ovlivňováni. V tomto okamžiku se na ně již můžete všichni podívat a v případě, že se Vám některá moc líbí, můžete pro ní zde také hlasovat (z jedné IP adresy můžete dát hlas jednou za 10 minut). Veřejné hlasování probíhá do konce září a na jeho základě v prvním říjnovém týdnu vyhlásíme celkové vítěze. Tři fotografie s největším počtem hlasů odměníme na listopadovém mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF drobnými cenami a také pamětním certifikátem. Tak a teď se už pusťte do hlasování ... Marek Lazor

Vstupte do soutěžní fotogalerie


International Martial Arts Games 2

fotogalerie (1. srpna 2006) Ve dnech 22. – 28. srpna 2006 se v severokorejské metropoli Pyong Yang uskutečnil 2. ročník Mezinárodních bojových her. Celé akci vévodilo Taekwon-do ITF, pod jehož hlavičkou se účastnilo nejvíce závodníků. Dalším uměními bylo Karate, Pankration, wushu, nechyběl kickbox, Muay Thai či Hapkido.
Česká republika byla zastoupena 7člennou výpravou ve složení: Petr Poklop (IV. Dan), trenér juniorského národního týmu a kouč pro IMGC 2, Martin Zámečník (IV. Dan), dlouholetý trenér a člen svazu Taekwon-do ITF a rozhodčí pro IMGC 2, Jan Mraček (I. Dan), seniorský reprezentant a mistr světa 2005 do 73 kg, Michal Košátko (II. Dan), seniorský reprezentant a mistr světa 2005 do 80 kg, Jana Hoňková (I. Dan), seniorská reprezentantka, Petr Šindler (III. Dan) a Petr Pařík (III. Dan), oba dlouholetí členové svazu Taekwon-do ITF. Výprava odlétala 21. srpna ve 12:35 z Prahy-Ruzyně do maďarské Budapešti, odtud 9hodinovým letem do Pekingu a následně linkou Peking – Pyong Yang.
Po příletu do dusného počasí severokorejského hlavního města jsme se ubytovali v hotelu Sosan, asi 15 minut chůze od Taekwon-do haly. Hotel se nachází v jihozápadní části města, asi 10 km od centra. Zajímavostí je množství sportovních hal, stojících podél dlouhé 4proudové silnice. Každá z nich je pro specifický sport - basketbal, badminton, plavání, box, tenis…a jako nejhonosněji se jevící, stojí mezi nimi také hala pouze pro výuku Taekwon-do ITF.
Druhý den naší návštěvy byl věnován rodnému místu někdejšího korejského státníka Kim Il Sung (Kim ir Sen). Rodiště ležící v upravovaném parku a těsné blízkosti Pyong Yangu, nabídlo pohled na malé hliněné domky, dřevěné zemědělské nářadí a pár fotek rodičů Kim Il Sung. Na odpolední hodiny byla plánovaná porada koučů a registrace závodníků, resp. jejich převážení. Ve váhových kategoriích a disciplínách byli čeští reprezentanti rozděleni takto: Jan Mraček – tul I. Dan a matsogi do 78 kg, Michal Košátko, tul II. Dan a matsogi do 85 kg, Jana Hoňková, tul I. Dan a matsogi do 63 kg, Petr Šindler, tul III. Dan a matsogi nad 85 kg a Petr Pařík, tul II. Dan. Čtyři čeští senioři taktéž závodili v seniorském týmu v disciplíně matsogi. V podvečer byl na programu úvodní ceremoniál plný bezchybně hrajících a pochodujících mažoretek, gymnastů a gymnastek a nechyběla ani exhibice v podání korejských vicemistrů a mistrů Taekwon-do ITF, skládající se z tulů, sebeobran, přerážení desek včetně akrobatických prvků a přerážení 4hranných dřevěných tyčí o tělo.
Třetí den v 9 hodin ráno začaly závody seniorů a seniorek v disciplíně tul. V I. Danech seniorů se Jan Mraček probojoval přes několik soupeřů mezi nimiž nechyběl bulharský reprezentant a umístil se na skvělém 2. místě v závěsu za domácím závodníkem. V kategorii II. Dan nastoupil Michal Košátko, který po porážce soupeřů z Kambodži a Austrálie taktéž prohrál s domácím závodníkem a odnesl si tak 3. místo. Seniorská dívčí kategorie I. Danu patřila Janě Hoňkové, která však v prvním kole díky nedorozumění rozhodčích a výborné soupeřce z Kambodži prohrála. Její soupeřka se nakonec umístila na 2. místě za korejskou závodnicí. Petr Pařík a Petr Šindler neměli štěstí na soupeře a vypadli v prvním kole svým kategorií. Odpoledne se rozjely dívčí kategorie matsogi a nižší váhové kategorie mužů. Jako první z naší výpravy nastoupila Jana Hoňková. Hned v prvním kole však její los padl na bulharskou reprezentantku a mistryni Evropy Albenu Malchevu. V kategorii však byly pouze 3 závodnice znamenající 3. místo pro Janu.
fotogalerie Čtvrtý a zároveň druhý a poslední závodní den bylo na programu matsogi mužů a týmové disciplíny. Do 78 kg nastoupil Jan Mraček, a jak je u něj zvykem, zase to všechno vymlátil. V prvním kole mu byl soupeřem čínský závodník. Padla první žlutá karta na těchto závodech. Všem je jasné, že byla Drakova (a byl na to patřičně pyšný). V druhém kole na něj čekal africký soupeř z Etiopie. I s tím si hravě poradil. Finále patřilo státům Česká republika vs. DPRK. Honza Mraček si však s přehledem s korejským reprezentantem poradil, takže za chvíli mu na krku visela zlatá medaile v kategorii do 78 kg. Dalším závodníkem v pořadí byl Michal Košátko, který v kategorii do 85 kg narazil hned v prvním kole na překážku v podobě bulharského závodníka, kterého nepřekonal. Posledním byl Petr Šindler v kategorii nad 85 kg. Ten po remíze následně prohrál s ruským závodníkem. Stejně jako v případě Jany Hoňkové, i on si odnesl 3. místo. Odpoledne pak patřilo týmovým disciplínám. Český seniorský tým vyhrál kontumačně nad Etiopany. V dalším kole byly na jídelníčku kluci z Kambodže. Na obou stranách na sebe hleděli pouze 4 závodníci, takže do tohoto kola se mělo vstupovat již se skóre 2:2, avšak výrok rozhodčích zněl „každý z obou týmů bude zápasit“, takže i při skóre 6:2 v náš prospěch, se odjel i poslední zápas. Ve finále již na nás čekali korejští závodníci. Všechny zápasy patřili jim, až na jednu remízu. Seniorský tým tak získal hezké 2. místo. K večeru šla česká výprava ještě navštívit muzeum generála Choi Hong Hi, které se nachází v hale Taekwon-do ITF. Stěnám vévodí veliké fotografie generála ukazující jeho život a významné osobnosti, se kterými se setkal, ve vitrínách stojí vyznamenání a dary, které dostal a nechybí také velká alba s názvy států. V tom našem, Česká republika, je spousta fotek generála při návštěvě naší země a nejedna fotka českým úspěšných trenérů.
Pátý den výpravy. Návštěva muzea velkého vůdce Kim Il Sung a Kim Jong Il. Po 3 hodinách jízdy autobusem jsme se ocitli v hornaté krajině. Před námi stálo zdobené muzeum ve stylu pagody. Muzeum je vidět pouze z části, vstupní hala, jelikož zbytek je vytesán přímo ve skále a jedná se o 200 místností. V místnostech leží dary, které Kim Il Sung dostal od všemožných států světa a říká se, že pokud byste si chtěli prohlédnout každý z nich a přečíst si o něm popis, strávili byste nad nimi 2 roky svého života. Darů je totiž desetitisíce. Tentýž pohled se nám skýtal v muzeu Kim Jong Il. V odpoledních hodinách byla na programu návštěva Paláce dětí a mládeže. V Koreji je obvyklé, že zde děti od svých 5 do 11 let navštěvují po škole na pár hodin jeden ze spousty zájmových kroužků. A ve své specializaci jsou opravdu dobří. Jedná se převážně o vyšívání obrazů, hraní na tradiční korejské nástroje, plavání, zpěv, tanec, hraní na kytaru, harmoniku, bicí, dechové nástroje, plavání, všemožné sporty, balet, programování apod. Návštěvu zakončilo perfektní vystoupení zdejších dětí, kytice a veliký potlesk publika.
fotogalerie Šestý den už jsme začali být ze závodů a výletů unaveni. Na programu byla návštěva mauzolea, ve kterém je pochován Kim Il Sung. Stráž na každém kroku, perfektní čistota celého mramorového komplexu, eskalátory a davy korejských návštěvníků byly největšími ikonami této návštěvy. Nakonec jsme ji završili zápisem do kroniky návštěv. Další hodiny patřili návštěvě chrámů za městem, kde česká výprava udělala spoustu pěkných foto záběrů v dobocích, takže se návštěvníci českých Taekwon-do stránek mají na co těšit. Několik fotek se určitě taktéž objeví v již tradiční soutěži o nejlepší fotografii z prázdnin. Tradiční historické chrámy vystřídala loď. A ne ledajaká. Válečná loď Gem 2 byla zabavena Američanům korejskými vojáky. Dnes před ní stojí pomník a z lodi je udělána turistická atrakce. Následovala prohlídka Juche věže, Oblouku osvobození se zobrazenou nejvyšší horou Severní Koreje, Mt. Pektu (2750 m), a návštěva hřbitova vlastenců, na kterém je pohřben i generál Choi Hong Hi. Česká výprava se před ním poklonila, s děkovnou myšlenkou za založení Taekwon-do a tím skončil další nabitý den. Podívejte se také na 57 fotografií z celé akce.
Sedmý a poslední den strávený v této zemi patřil hrám. Závodníci byli rozděleni do 2 družstev a soupeřili mezi sebou v disciplínách – točení talíře na tyči, přenášení lidí, skákání v pytli apod. Odpoledne byl volnější program a česká výprava jej strávila vesměs odpočinkem před závěrečným ceremoniálem a konzervativním banketem, kde jediným a největším představením byl tančící Korejec, který umně zabrousil k Vietnamce a krapet ji tam potahal v zápalu tance po zemi. Osmý den brzo ráno odlétalo letadlo směr Peking, kde jsme měli 12 hodin času, než nám letělo letadlo dále do Budapeště. Po 12 hodinách jsme sedli do Boeingu společnosti Hainan Company a blížili se domovu. V Budapešti ovšem dalších 12 hodin čekání na přípoj, takže být po ruce čínská drožka, asi jedeme s ní. Závěrem bych chtěl za všechny zúčastněné závodníky poděkovat českému svazu Taekwon-do ITF za vyřízení všech formalit s cestou spojených a koučovi a trenérovi Petru Poklopovi za jeho vedení na této akci. Michal Košátko


Česká výprava odjíždí na 2. ročník soutěžního festivalu bojových umění do korejskeho Pyongyangu !

fotogalerie (1. srpna 2006) Ve dnech 22. - 29. srpna 2006 se v Pyongyangu (KLDR) uskuteční 2. ročník soutěžního festivalu bojových umění konaný pod hlavičkou mezinárodní organizace IMGC (Mezinárodní výbor her bojových umění). Tato organizace byla založena v roce 1999 z podnětu legendárního zakladatele Taekwon-Do generála Choi Hong-hi. Inspirací k založení IMGC bylo generálu Choiovi mezinárodní olympijské hnutí respektive Mezinárodní Olympijský výbor, jehož obdobou v oblasti bojových umění by se měl stát právě IMGC. Tento soutěžní festival se koná vždy jednou za 2 roky a za Český svaz Taekwon-Do ITF se jej zúčastní naši reprezentanti Michal Košátko, aktuální seniorský mistr světa ve sportovním boji Taekwon-Do ITF ve váze do 80 kg a zárověň vítěz tohoto festivalu v roce 2004, dále Jan Mraček, aktuální seniorský mistr světa ve sportovním boji Taekwon-Do ITF ve váze do 71 kg a Jana Hoňková. Dalé se festivalu zúčastní za náš svaz závodníci Petr Pařík a Petr Šindler. Mimo Taekwon-Do ITF zde budou Českou republiku reprezentovat také reprezentanti České unie bojových umění - Karate (Petra Nová). Výpravu dále zaštiťují za český svaz Taekwon-Do ITF mistr Hwang Ho Yong a Petr Poklop (trenér reprezentace) a za ČUBU Slavomír Svoboda a Ondřej Musil (předseda a místopředseda). Celá česká výprava odlétá z Prahy v pondělí 21.8.2006 v poledních hodinách. Podívejte se na 8 fotografií z průběhu odletu celé výpravy. Pro Vaši přestavu jsme zde připravili kolekci 281 fotografií z 5. mistrovství světa juniorů v Taekwon-Do ITF, které se konalo na stejném místě v roce 2000 a kterého se Česká republika také úspěšně zúčastnila. Věříme, že i v letošním roce zde budou zástupci České republiky hodně úspěšní, i když sportovní výsledky na takovéto mimořádné akci nejsou prvořadé. Marek Lazor


5. letní soutěž o nejhezčí fotografii s motivem Taekwon-Do ITF

(30. června 2006) Vyhlašujeme opět velkou letní soutěž o nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem cvičení Taekwon-Do ITF. Každá soutěžní fotografie musí splňovat následující jednoduché podmínky :

5.letní fotosoutěž
  1. Fotografie musí být pořízena někdy v období od 1.7.2006 do 31.8.2006
  2. Vyfotografovaná osoba/y musí mít na sobě kompletní dobok a pásek Taekwon-Do ITF
  3. S fotografií soutěží vždy ta osoba, která je na fotografii hlavní motiv, nebo osoba, která fotografii pořídila
  4. Jedna osoba může mít v soutěži jen jednu fotografii
  5. Dvě osoby nesmí soutěžit se stejnou fotografií
  6. Minimální rozlišení fotografie musí být 800 x 600 pixelů
  7. Nesmí se jednat o fotomontáže
  8. Fotografie musí být doručeny pořadateli nejpozději do neděle 3.9.2006
Fotografie, které nebudou splňovat výše uvedené podmínky, nebudou bohužel do soutěže zařazeny. Vaše fotografie prosím zasílejte výhradně v digitální podobě na mail marek.lazor@taekwondo.cz. Nezapomeňte připsat také kdo s danou fotografií soutěží (jméno a příjmení, škola Taekwon-Do, kontakt). Uzávěrka soutěže je v neděli 3. září 2006. Následně všechny obdržené fotografie zde v Bulletinu zveřejníme a zahájíme hlasování. Všechny soutěžní fotografie pak budou také následně uveřejněny v časopise Fighter´s magazín. Nejhezčí fotografie z prázdnin opět v rámci konání Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2006 (4.11.2006, Třeboň) odměníme malým dárkem a pamětním certifikátem. Takže teď si už připravte fotoaparáty, doboky a vzhůru do přírody získat tu nejhezčí prázdninovou fotografii s motivem moderního umění sebeobrany Taekwon-Do ITF.
Marek Lazor


LETNÍ CAMP TAEKWON-DO ITF 2006 !

fotogalerie (1. srpna 2006) Již čtvrté léto v řadě za sebou uspořádali členové Českého svazu Taekwon-Do ITF celorepublikový letní camp se zaměřením na Taekwon-Do ITF. Ten letošní se konal 3. – 5. srpna 2006 v prostorách ZŠ Campanus v Praze a přímo na něj pak navazovala v neděli 6. srpna 2006 celorepubliková soutěž v nové soutěžní disciplíně, v sebeobraně.
Camp byl určen především držitelům vyšších technických stupňů, kterých se letos campu více jak šedesát z celé České republiky. V úvodu campu ještě předal slavnostně mistr Hwang Ho Yong certifikáty 37 úspěšným kandidátům, kteří složili v měsících červen a červenec úspěšně zkoušky na technický stupeň Dan. Blahopřejeme zde především Martinu Zámečníkovi z Prahy, který úspěšně složil zkoušku na IV. Dan a stal se tak již instruktorem Taekwon-Do ITF. Program letošního campu, který opět celý vedl osobně mistr Hwang Ho Yong VIII. Dan), byl celý zaměřen na sebeobranu a souboje, přičemž dostatek času bylo také poskytnuto na nácvik pro nedělní republikovou soutěž v sebeobraně. Postupně si tak všichni studenti zopakovali pády, podmety a přehozy, což je v sebeobraně velmi důležitý prvek. Během pátečního dne došlo také na nácvik modelového souboje, což je speciální část výuky, která slouží především k ukázce dokonalé techniky na exhibicích Taekwon-Do. Mimo to byl také poskytnut prostor k nácviku boje proti nožem ozbrojenému útočníkovi. Podívejte se také na 99 fotografií z průběhu sobotního cvičení letního campu.
Sobotní večer byl ve znamení překvapení, neboť mistr Hwang i s celou svou rodinou připravil pro všechny účastníky campu velkou korejskou večeři. K ochutnání tak zde bylo nejen tradiční korejské nakládané zelí, tzv. kimči, ale také korejské suši (plněná rýžová směs balená v mořské řase), taštičky plněné masem, kuřecí maso naložené v medu, vepřové maso se zeleninou, syrové nakládané hovězí maso a další pochoutky. Mezi přílohou nechyběla samozřejmě kvalitní „lepící“ rýže, skleněné nudle či různé druhy salátů z bambusových výhonků a obilních klíčků. Všechny tyto jídla se samozřejmě jedly výhradně hůlkami, což byl pro některé další životní zážitek.
V neděli dopoledne proběhla vůbec historicky první republiková soutěž v nové soutěžní disciplíně, v sebeobraně. Celkem se zde zaregistrovalo 7 tříčlenných týmů. Úkolem bylo předvést v daném časovém limitu scénku, ve které bojují 2 útočníci proti jednomu obránci tzv. hrdinovi. Během ukázky musí obránce použít některé povinné techniky (např. dvojitý kop ve vskoku, úhyb, vyproštění, dvojitý blok, obrana proti útoku zbraní ap.), přičemž choreografie je zcela volná. Celou ukázku boduje 5 rozhodčích, kteří hodnotí technický obsah, přesnost, načasování, umělecký obsah (realističnost) a choreografii. Ze 7 registrovaných týmů nakonec postoupili do závěrečného finále 3 týmy a mezi nimi byl nakonec nejlepší tým v netradičně celorepublikovém složení Martin Svitek jako hrdina (Sonkal Praha) a útočníci Miroslav Sýkora (F-Místek) s Lukášem Vaňkem (Tong il Č. Budějovice). Videoklipy ze všech soutěžních vystoupení můžete najít na stránkách školy Sonkal Praha. Příští rok bude již tato disciplína zařazena do všech svazových soutěží a všichni se již také těšíme na letní camp s pořadovým číslem 5. Marek Lazor


Česká republika získala na 7. MSJ v Taekwon-Do ITF 1 zlatou, 2 stříbrné a 10 bronzových medailí !

fotogalerie 31. července 2006 Opět po dvou letech se v termínu 26. – 30. července 2006 uskutečnilo v hlavním městě Bulharska, v Sofii další, v pořadí již 7. mistrovství světa juniorů v Taekwon-Do ITF. Souběžně s ním také ve stejném termínu proběhlo druhé mistrovství světa veteránů v Taekwon-Do ITF. Česká republika se juniorského mistrovství světa účastní pravidelně již od roku 1995, účast na veteránském mistrovství však pro nás zde byla premiérová.
medaile MSJ Celkově se na obě mistrovství nominovalo za Českou republiku 16 juniorských reprezentantů (7 dívek a 9 chlapců) a také poprvé 1 veteránský reprezentant. Vlastnímu mistrovství světa předcházela tak jako každý rok dlouhodobá příprava, která začala již u únoru letošního roku, přičemž obsahovala 7 krátkodobých i dlouhodobých společných soustředění a také ostrý start na dvou mezinárodních soutěžích (Czech OPEN, AETF OPEN). Cestu autobusem do Bulharska, podobně i jako vážení před mistrovstvím zvládli všichni naši reprezentanti dobře, a tak se mohli zařadit k dalším účastníkům z více jak padesáti zemím z celého světa, mezi kterými nechyběli ani favorité ze všech největší, a to reprezentanti z Koreje. Mistrovství světa juniorů začalo ve čtvrtek 26.7.2006 svou tradiční úvodní disciplínou – technickými sestavami. V této disciplíně jsme již dokázali v minulosti získat mnoho dobrých umístění a doufali jsme v ně samozřejmě i zde. Nakonec jsme sice z pěti startů vybojovali 5 bronzových medailí, když jsme postupně dokázali vždy porazit všechny své soupeře, avšak většinou jsme pak prohráli v semifinále s favorizovanými korejskými závodníky, kteří zvítězili ve všech kategoriích. Bronzové medaile z našich získali Aneta Merksbauerová (II. Dan), která jako jediná z našich dokázala nejprve z korejskou závodnicí získat remízu, a dále Linda Deutschová (I. Dan), Jan Šesták (I. Dan) a v soutěži týmů pak jak juniorský chlapecký, tak i dívčí tým. Velikého úspěchu jsme se však dočkali v prestižní disciplíně sportovní boj, když ve váhové kategorii do 69 kg český juniorský reprezentant Juraj Hasík (Won Hyo Třeboň) svedl postupně úspěšné boje se závodníky ze Srbska, Kazachstánu, Chorvatska, Uzbekistánu a nakonec ve finále s velmi dobrým reprezentantem Sharifim z Tadžekistánu a zaslouženě získal pro Českou republiku 1. místo a titul juniorského mistra světa. Z dalších našich závodníků pak ještě ve veliké konkurenci dokázali dojít až na bronzový stupínek Kateřina Boková (+70 kg), Andrea Konečná (-64 kg), Aneta Merksbauerová (-52 kg) a Stanislav Chmel (-75 kg). Ve třetí, pro juniory závěrečné tradiční disciplíně, což jsou speciální přerážecí techniky patří česká republika dlouhodobě k nejlepším zemím na světě, a tak jsme i zde očekávali medailové umístění. To se nakonec podařilo „jen“ našim děvčatům, když získaly stříbrné medaile jak v individuální soutěži Linda Deutschová, tak i v soutěži týmů. Tradiční čtvrtá disciplína - silové přerážení bude k vidění již jen na seniorských a veteránských mistrovstvích, protože se soutěžnímu oddělení mezinárodní federace Taekwon-Do zdála pro juniorské závodníky příliš nebezpečná. Je to možná škoda, protože je to česká úspěšná disciplína a z našeho hlediska mezi rizikovou určitě nepatřila.
Jako poslední zde byla k vidění teprve podruhé nová soutěžní disciplína – sebeobrana 1 proto dvěma a 1 proti třem útočníkům. V obou kategoriích jsme samozřejmě měli své zástupce, avšak skončili jsme mimo medailové umístění. Souběžně s juniorským mistrovstvím zde probíhalo také mistrovství světa veteránů, kde jsme měli jediného zástupce, Milana Prokeše (III. Dan), avšak ani přes své nesporné kvality zde nedokázal v silné konkurenci získat ani v jedné ze tři disciplín medaili. Na první veteránskou medaili si tedy budeme muset počkat minimálně další dva roky. Podívejte se také na 156 fotografií z průběhu celého mistrovství světa a na výsledky českého týmu. V konečném součtu zde tedy získala Česká republika 1. zlatou, 2. stříbrné a 10 bronzových medailí, což stačilo na konečné 6. místo na světě, když se před námi ještě umístili Korea (19 zlatých), Rusko (3 zlaté), Ukrajina (2 zlaté), Kazachstán a Tadžekistán. Oproti minulému mistrovství světa juniorů (Malajsie, 27.-30.7.2004) je to sice pokles o dvě místa, avšak český juniorský tým je nyní značně omlazen, takže budeme zvědavi na jeho další výsledky. Další šanci dostane již zanedlouho, a to 29.9. – 1.10.2006, kdy se uskuteční v Řecku každoroční Mistrovství Evropy juniorů a seniorů v Taekwon-Do ITF. Marek Lazor


Odjíždíme na mistrovství světa juniorů a veteránů v Taekwon-Do ITF !

(23. července 2006) V pondělí 24. července 2006 v 10 hodin dopoledne odjíždí z Prahy autobusem výprava české juniorské a veteránské reprezentace ve sportovním Taekwon-Do ITF, aby se zúčastnila 7. mistrovství světa juniorů a 2. mistrovství světa veteránů v Taekwon-Do ITF. Obě mistrovství se uskuteční v termínu 27. - 30.7.2006 v hlavním městě Bulharska, v Sofii. Celkem se na mistrovství nominovalo za Českou republiku 16 juniorských závodníků (9 chlapců a 7 děvčat) a pak také historický první český veteránský závodník, Milan Prokeš (III. Dan). Vlastnímu mistrovství předcházelo několik náročných soustředění v jihočeské Třebni, a pak také start na dvou mezinárodních soutěžích (Czech OPEN, A.E.T.F. OPEN). Podívejte se na 50 fotografií z průběhu všech společných soustředění a také na oficiální internetové stránky letošního mistrovství. Mistrovství začne ve čtvrtek 27.7.2006 v 8:30 hodin. Česká republika zde bude obhajovat celkové 4. místo na světě z posledního 6. mistrovství světa juniorů (Malajsie, 26 - 31.7.2004) a také jeden titul mistra světa. Vzhledem k tomu, že v juniorské kategorii lze závodit pouze ve věku od 13 do 17 let, dochází zde k časté obměně složení týmu. Posledního mistrovství světa juniorů se z letošní výpravy sice zúčastnili jen 4 závodníci (Kateřina Čížková, Kateřina Boková, Aneta Merksbauerová a Juraj Hasík), ale i tak budeme vzhledem k našim dlouhodobým výsledkům jistě patřit k favoritům celého mistrovství. Aktuální informace z mistrovství se budeme snažit publikovat i zde a po skončení celého mistrovství Vám zde přineseme velkou reportáž včetně velkého množství fotografií. Česká výprava by se pak měla vrátit zpět do České republiky v úterý 2. srpna 2006 v poledních hodinách. Vzkazy pak můžete našim reprezentantům zanechávat v diskuzním fóru sportovní reprezentace. Marek Lazor

česká juniorská reprezentace před MSJ 2006


Nominovaní závodníci za Českou republiku pro MS juniorů a veteránů v Taekwon-Do ITF 2006
26. - 30. července 2006, Sofie, Bulharsko



Hasík Juraj
-69 kg, T-KI, hosinsool
tým junioři

Chmel Stanislav
-75 kg, hosinsool
tým junioři

Gavlas Filip
-63, hosinsool
tým junioři

Koziar Radim
-
tým junioři

Šesták Jan
I. Dan, hosinsool
tým junioři

Řádek Zdeněk
+75 kg
tým junioři

Drábek Daniel
-57 kg
junior

Jungwirth Tomáš
-51 kg
junior

Boková Kateřina
+70 kg
tým juniorky

Čížková Kateřina
-58 kg
tým juniorky

Deutschová Linda
I. Dan, T-KI, hosinsool
tým juniorky

Konečná Andrea
-64 kg
tým juniorky

Kovaříková Markéta
-
tým juniorky

Merksbauerová Aneta
II. Dan, -52 kg
tým juniorky

Holcová Martina
-70 kg
juniorka

Pešek Jakub
hosinsool
junior

Prokeš Milan
III. Dan, -80 kg, wirok
veterán










Svazové zkoušky na technické stupně I. - II. Dan v Taekwon-Do ITF

fotogalerie (17. července 2006) Technické oddělení svazu zorganizovalo v sobotu 15.07.2006 další celosvazové zkoušky na technické stupně Dan (černý pásek) v Taekwon-Do ITF. Zkoušky se tentokrát uskutečnily v tělocvičně SOU oděvního v jihočeské Třeboni a zúčastnilo se jich 13 kandidátů na I. Dan a 2 kandidáti na II. Dan, většinou členů juniorské sportovní reprezentace České republiky. U zkoušek byli přítomni také členové zkušební komise Českeho svazu Taekwon-Do ITF pod vedením zkušebního komisaře, mistra Hwang Ho Yonga (8. Dan). Podívejte se na 102 fotografií z průběhu celého programu zkoušek. Výsledky sdělí mistr Hwang Ho Yong prostřednictvím technického oddělení všem oddílovým vedoucím v nejbližší době. Všechny členy juniorské sportovní reprezentace pak čeká v termínu 20. - 22. července 2006 poslední část dlouhodobého soustředění a následně už v pondělí 24. července 2006 odjíždí kompletní česká výprava do dějiště letošního mistrovství světa juniorů a veteránů v Taekwon-Do ITF, a to do hlavního města Bulharska, Sofie. Zde se pak v termínu 26. - 30.7.2006 uskuteční vlastní mistrovství. V průběhu víkendu zde zveřejníme komletní nominaci českých závodníků pro letošní mistrovství světa a samozřejmě zde budeme také publikovat aktuální informace z jeho průběhu. Marek Lazor


Výstava fotografií - Ženy Koreje

(30. června 2006) Od 2. srpna 2006 do 10. září 2006 se koná v internetové kavárně Veletržního paláce v Praze výstava fotografií člena našeho svazu Tomáše Svobody (člen školy Dan Gun Praha) pod názvem "ŽENY KOREJE (KLDR)". U příležitosti zahájení celé výstavy zde 1. srpna 2006 proběhně v rámci slavnostního programu také exhibice Taekwon-Do ITF našeho svazu. Zveme Vás všechny na shlédnutí této výstavy fotografií. Marek Lazor

Výstava Ženy Koreje


Český svaz Taekwon-Do ITF, Zátopkova 100/2, PS 40, Praha 6, 160 17
Tel. 257 224 209, Mobil : 604 258 109, E-mail : itf@cstv.cz

© 2006 Český svaz Taekwon-Do ITF